Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
19°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JesteśmyzUkrainą

Zdjęcie

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Drozdowie

DATA PUBLIKACJI: 2019-07-24 19:01 | OPUBLIKOWAŁ: Maria Dziekońska
Ziołowe tajemnice i chatka zielarki
Zdjęcie

Stałą ekspozycją Ośrodka jest wystawa „Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi” , będąca podróżą w świat roślin, które spotkać możemy na terenie „przyrodniczego serca Ziemi Łomżyńskiej” jakim jest dolina rzeki Narew i okalające ją tereny. Prezentuje ona zdjęcia siedlisk oraz gabloty z modelami roślin. Dostępna jest również chatka zielarki - specjalnie zaaranżowane pomieszczenie, w którym możemy poczuć klimat przeszłości i zapachy ziół. Na małych i dużych zwiedzających czekają puzzle, układanki, moździerze z ziołam oraz rośliny pod szkłami powiększającymi.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Drozdowie jest gospodarzem cyklicznego wydarzenia "Dzień ziół narwiańskich" organizowanego we współpracy z Fundacją Sztuk i Dialogu.

mm_-.JPG

Ośrodek Edukacji Ekologicznej powstał w 2012 roku. Został wybudowany w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pt. „Przyroda dla nas, my dla przyrody - budowa Ośrodka Edukacji Ekologicznej przy Muzeum Przyrody w Drozdowie" Nr WND-RPPD.05.02.00-20 – 069/10 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, Osi priorytetowej V. Rozwój infrastruktury ochrony środowiska, Działania 5.2. Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska. Powierzchnia zabudowy budynku Ośrodka to 226 m2. Budynek składa się z dwóch kondygnacji: parteru oraz poddasza.