Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
27°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JesteśmyzUkrainą

Trasy bardzo krótkie (poniżej 10 km)

DATA PUBLIKACJI: 2012-02-09 14:21 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek

A-1
Dw. PKS – ul. Sikorskiego - ul. Zdrojowa - Stara Łomża nad Rzeką - Góra Królowej Bony - dw. PKS
Długość trasy - 10,00 km


Wyruszamy ul. Sikorskiego. Na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego, Rybaków i Zdrojowej (!!!) skręcamy w prawo. Przez około 3 km jedziemy doliną Narwi, w niewielkiej odległości od rzeki. Po prawej stronie mijamy zbocza doliny, po lewej podziwiamy wspaniale meandrującą rzekę. W Starej Łomży droga miejscami wznosi się kilkanaście metrów nad poziomem wody Narwi. Za ostatnimi zabudowaniami wsi, po prawej stronie, morenowe wzgórza Królowej Bony i św. Wawrzyńca, ze śladami pierwotnej lokalizacji Łomży. Do dworca PKS wracamy przeciwną stroną tej samej drogi.
Góra Królowej Bony jest miejscem wyjątkowo urokliwym. W związku z tym można spędzić tam dłuższy czas, spędzić cały dzień w plenerze. Wówczas trasa staje się mało męcząca i mogą wziąć w niej udział dzieci.

A-2
Dw. PKS - Al. Legionów - stacja BP - ul. Poznańska -
ul. Poligonowa - Konarzyce - ul. Kraska - ul. Poznańska - stacja BP - Al. Legionów - dw. PKS
Długość trasy - 10,00 km


Na skrzyżowaniu AL. Legionów, ul Poznańskiej i Szosy do Mężenina (!!!. sygnalizacja świetlna) skręcamy w prawo. Zaraz za skrętem niestrzeżony przejazd towarowej linii kolejowej Śniadowo - Łomża. Za mostem no Łomżyczce, na skrzyżowaniu (!!!), skręcamy w lewo, w ul. Poligonową. Jedziemy nią, aż skończy się nawierzchnio asfaltowa, a potem trawiastą dróżką polną. Po lewej stronie, równolegle do naszej dróżki, w odległości ok. 200 m, wśród olszyn płynie Łomżyczka. Po prawej mijamy niewielkie laski sosnowe. Dojeżdżamy do drogi żwirowej Konarzyce — Łochtynowo (w Konarzycach jest to ul. Młynarska). Przejeżdżamy mostek na Łomżyczce dojeżdżamy do drogi nr 677: Łomża - Śniadowo. Skręcamy w nią, w lewo. Na skraju Konarzyc znajduje się niestrzeżony przejazd kolejowy Śniadowo — Łomża. Dalej koło stacji BP, na skrzyżowaniu jedziemy na wprost i kierujemy się w stronę dworca PKS.