Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
23°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Wizyta młodzieży niemieckiej z powiatu Dingolfing-Landau w powiecie łomżyńskim

DATA PUBLIKACJI: 2012-09-05 08:53 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
W dniach od 25 sierpnia do 1 września 2012 r. na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Łomży oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, w ramach programu wymiany przebywała w Polsce niemiecka młodzież z powiatu Dingolfing-Landau w Bawarii.
Zdjęcie

11
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Uczestnicy spędzili w naszym kraju 8 dni podziwiając piękno Podlasia oraz Warmii i Mazur. Swój pobyt rozpoczęli od zwiedzania najbliższej okolicy – Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie oraz Łomży. Kolejnym punktem programu był wyjazd do Gierłoży oraz zwiedzanie Wilczego Szańca – tajnej kwatery Hitlera. Po drodze mieli okazję zatrzymać się nad jeziorem Śniardwy oraz w Giżycku i Mikołajkach. Pobyt na Mazurach uwieńczyło odwiedzenie Muzeum Mazurskiego w Owczarni.


Następnego dnia młodzież zwiedzała Podlasie: stolicę województwa – Białystok i malownicze miasteczko Tykocin. Tutaj ogromne wrażenie wywarła na nich Synagoga – druga co do wielkości w Polsce, w której mieli okazję zapoznać się z kulturą żydowską.


Kulminacyjnym punktem pobytu był spływ Kajakowy na trasie Krutyń – Ukta zakończony integracyjnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.


Wśród wielu innych atrakcji, na prośbę gości, była wizyta w jednostkach Straży Pożarnej w Łomży i Śniadowie. Młodzież uczestniczyła w próbnym alarmie, jeździła wozem strażackim i skakała na spadochronie.

Goście odwiedzili też Browar w Łomży i forty w Piątnicy, gdzie odbyły się zawody strzeleckie.
W sobotę 1 września wśród uścisków i łez wzruszenia polscy opiekunowie: p. Marta Mieczkowska i p. Dorota Bajaka pożegnali niemiecką młodzież na warszawskim Okęciu.

Opuszczając nasz kraj młodzież pozostawiła pamiątkowy wpis na facebooku – Ich liebe Polen – Kocham Polskę. Te słowa pokazują, że cel programu wymiany został osiągnięty.

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Kompleksowa restauracja ołtarza bocznego pw. św. Jakuba w kościele w Drozdowie - etap I”

lut 09, 2024
Czytaj więcej

Wręczenie Zaświadczeń o wyborze do Rady Powiatu Łomżyńskiego

kwi 18, 2024
Czytaj więcej