Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
4°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Wizyta Powiatu Dingolfing-Landau na terenie Powiatu Łomżyńskiego

DATA PUBLIKACJI: 2012-05-30 12:09 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
W dniach 23-27 maja 2012 roku na zaproszenie Starosty – Lecha Szabłowskiego na terenie Powiatu Łomżyńskiego przebywała oficjalna 18-osobowa delegacja Powiatu Dingolfing-Landau z Bawarii. Delegacji przewodniczył Starosta – Heinrich Trapp. W składzie delegacji uczestniczyli przedstawiciele Gminy Marklkofen, która jest partnerem Gminy Śniadowo.
Zdjęcie

68
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Tegoroczny pobyt niemieckiej delegacji związany był z uroczystościami poświęcenia i nadania sztandaru Powiatowi Łomżyńskiemu.

Współgospodarzem wizyty był Marszałek Województwa Podlaskiego – Jarosław Dworzański, który przywitał delegację w Warszawie oraz uczestniczył wraz z małżonką w zwiedzaniu warszawskich Łazienek.

Podczas pobytu w Łomży partnerzy niemieccy uczestniczyli w Mszy Świętej, na której został poświęcony sztandar Powiatu Łomżyńskiego oraz w oficjalnych uroczystościach z tym związanych w Centrum Kultury przy szkołach katolickich w Łomży. Na prywatnym spotkaniu delegację przyjął w Pałacu Biskupim - Jego Ekscelencja Ks. Biskup Janusz Stepnowski.

Pobyt w Komendzie Miejskiej PSP był okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem i działalnością straży pożarnej w Polsce. W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali najnowocześniejszy sprzęt przeciwpożarowy i urządzenia niezbędne do ratowania życia i zdrowia.

 

W trakcie wizyty gości przyjął także na terenie Gminy Śniadowo – Wójt Rafał Pstrągowski, który zapoznał delegację z osiągnięciami samorządu gminnego. Młodzież z Publicznego Gimnazjum w Śniadowie przedstawiła program instrumentalno-taneczny zawierający szeroki wachlarz śpiewu i tańca nawiązującego do różnorodności kultury europejskiej.

W Osobnem Gm. Śniadowo goście zwiedzili najnowocześniejsze gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka. W m-cu maju państwo Tomaszewscy zainstalowali w swoim gospodarstwie robot nowej generacji samodzielnie realizujący udój mleka.

Drugą częścią wizyty był pobyt delegacji na terenie województwa podlaskiego m.in. w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego w Kurowie oraz w Zamku w Tykocinie i Kiermusach. Podczas pobytu w Białymstoku gości z Bawarii przyjął w Pałacu Ślubów – Prezydent Białegostoku  Tadeusz Truskolaski z małżonką. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum starych samochodów w Białymstoku.

Tegoroczna wizyta była podkreśleniem uroczystości poświęcenia i nadania sztandaru Powiatowi Łomżyńskiemu, służyła zacieśnieniu przyjaźni samorządowców partnerskich powiatów oraz dała impuls do dalszej owocnej współpracy Powiatu Łomżyńskiego, Gminy Śniadowo oraz Województwa Podlaskiego z niemieckimi partnerami.