Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
2°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Wizyta delegacji łotewskiej w Powiecie Łomżyńskim

DATA PUBLIKACJI: 2007-09-19 11:17 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
W dniach 11-14.09.2007 roku na terenie powiatu łomżyńskiego przebywała oficjalna delegacja powiatu Daugavpils. Tegoroczny 3 dniowy program pobytu miał szczególny charakter.

40

W dniu 12 września br. delegacja łotewska wraz z przedstawicielami samorządu Powiatu Łomżyńskiego i gminy Miastkowo udala się do Białegostoku w celu wymiany doświadczeń w zakresie pozyskiwania środków europejskich podczas seminariów:
• „PERSPEKTYWY WYKORZYSTANIA ŚRODKÓW STRUKTURALNYCH NA LATA 2007 – 2013 – wymiana doświadczeń” (Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku)
• „PRZYKŁADOWE REZULTATY WDRAŻANIA EFS W LATACH 2004 – 2006 W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM” (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku).

Program wizyty w dniu 13 września br. miał przede wszystkim kontekst gospodarczy. Nie bez przyczyny zorganizowany został na terenie miasta i gminy Jedwabne. Samorządowcy łotewscy mieli okazję poznać jeden z największych zakładów produkcyjnych na terenie powiatu łomżyńskiego i gminy Jedwabne, tj. Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych MJ Jedwabne.

W tymże dniu współpraca pomiędzy Powiatem Łomżyńskim a Powiatem Daugavpils, między Gminą Miastkowo a Gminą Naujene została rozszerzona o kolejną jednostkę samorządową. Burmistrz Miasta Jedwabne podpisał list intencyjny dotyczący nawiązania kontaktów partnerskich z Przewodniczącym Gminy Viski.

Pobyt delegacji łotewskiej został wzbogacony o część kulturalno-turystyczną. Podczas wizyty w Białymstoku delegacja zwiedziła Pałac Branickich w Białymstoku oraz miała okazję podziwiać pejzaże jezior mazurskich podczas rejsu w Mikołajkach. W ramach promocji oficjalną oprawę spotkań samorządowców polskich i łotewskich zapewniła Kapela Kurpiowska.