Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
-4°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Mobilny punkt szczepień w Łomży

DATA PUBLIKACJI: 2021-06-24 07:38 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
W dniu 23 czerwca 2021 r. Starosta Lech Marek Szabłowski wziął udział w konferencji związanej z uruchomieniem mobilnego punktu szczepień w Łomży
23.06.2021 r. Mobilny punkt szczepień w Łomży; na zdjęciu od lewej: Wicewojewoda Podlaski Marcin Sekściński, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski przemawia do zgromadzonych, Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.

23.06.2021 r. Mobilny punkt szczepień w Łomży; na zdjęciu od lewej: Wicewojewoda Podlaski Marcin Sekściński, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski przemawia do zgromadzonych, Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.

7
23.06.2021 r. Mobilny punkt szczepień w Łomży; na zdjęciu od lewej: Wicewojewoda Podlaski Marcin Sekściński, Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Andrzej Stypułkowski przemawia do zgromadzonych, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa podlaskiego Marek Olbryś

Mieszkańcy Powiatu Łomżyńskiego i Miasta Łomża będą mogli zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień zlokalizowanym na dworcu autobusowym w Łomży. Dla osób chętnych szczepieniem przygotowano 2600 dawek jednodawkowego preparatu Johnson & Johnson. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy e-skierowanie. 

- Szczepienia są podstawą naszej ochrony przed koronawirusem, innej – skuteczniejszej – metody jeszcze nie wynaleziono. W naszym województwie wykonano do tej pory ponad 830 tys. szczepień, co przekłada się na ponad 360 tys. osób w pełni zaszczepionych. Propagowanie idei szczepień jest konieczne, bo utrzymanie dotychczasowej dynamiki jest coraz trudniejsze – mówił Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.

Mobilny kontener składa się z 3 elementów: elementu rejestracyjnego, szczepiennego i miejsca do odpoczynku.

- Zachęcamy wszystkich tych, którzy do tej pory nie skorzystali ze szczepień, są niezdecydowani, by przyszli tutaj i dzięki szczepieniu zadbali o zdrowie własne i swoich bliskich – apelował Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski. W samym Powiecie Łomżyńskim zaszczepiło się jak do tej pory 19 % mieszkańców. Oznacza to, że musimy kontynuwać akcję szczpień, aby nabyć odporność zbiorową. 

W konferencji wzięli również udział: Wicewojewoda Podlaski Marcin Sekściński, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Łomży Andrzej Stypułkowski, Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, Wójt Gminy Zbójna Elżbieta Parzych.

Szczepienia w mobilnym punkcie rozpoczęły się czwartek (24.06) i na razie planowane są do 4 lipca. Na chętnych czeka 2600 dawek szczepionek firmy Johnson&Johnson. Punkt działa w godz. od 9 do 17. Ze szczepień skorzystać może każda zdrowa osoba. Szczepionka J&J przeznaczona jest dla osób powyżej 18. roku życia.

 

190916031417.jpg

FESTYN SamoRządowe Przygody z Nauką w Jarnutach

sie 26, 2021
Czytaj więcej

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

sie 02, 2021
Czytaj więcej

Nabór wniosków o Stypendium Starosty Łomżyńskiego na rok szkolny 2021/2022

wrz 09, 2021
Czytaj więcej

Premier RP Mateusz Morawiecki w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie

sie 10, 2021
Czytaj więcej