Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
16°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Pierwsza inwestycja drogowa Powiatu w tej kadencji oddana do użytku

DATA PUBLIKACJI: 2019-11-28 11:23 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Kończymy tu w ten sposób pierwszą z 12 inwestycji, na jakie uzyskaliśmy dofinansowanie z nowego instrumentu, jakim jest Fundusz Dróg Samorządowych – podkreślił Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński. Biało-czerwoną wstęgę na drodze łączącej Konarzyce z Łochtynowem Starosta przeciął wspólnie z Markiem Olbrysiem Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego, Marią Dziekońską Wicestarostą Łomżyńskim, Janem Kuczyńskim Przewodniczącym Rady Powiatu Łomżyńskiego, Piotrem Kłysem Wójtem Gminy Łomża, Sławomirem Zacharczykiem Przewodniczącym Rady Gminy Łomża, ks. Zbigniewem Kierzkowskim i Robertem Skarżyńskim z firmy BIK-PROJEKT - wykonawcą zadania.
Na zdjęciu: Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński

Na zdjęciu: Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński

13
Na zdjęciu: Marek... Na zdjęciu od lew... Na zdjęciu: Piotr... Na zdjęciu: ks. Z... Na zdjęciu: Krzys... Na zdjęciu od lew...

Dzięki dobrej komunikacji będzie się tu osiedlać wielu – mam nadzieję – młodych ludzi, a to będzie oznaczało rozwój nie tylko Konarzyc, ale także Łomży i całej Ziemi Łomżyńskiej. Kolejna droga dobrej jakości powinna także przynieść poprawę bezpieczeństwa ruchu. To ważne, bo mamy drogi coraz lepsze, ale osób poszkodowanych w wypadkach nadal zbyt dużo. Mieliśmy właśnie pierwsze czytanie projektu budżetu województwa na przyszły tok. Inwestycje drogowe stanowią w nim największą pozycję. Ciszę się, że wśród zadań jest przebudowa drogi Łomża – Mężenin z połączeniem z ekspresową S8. W Powiecie Łomżyńskim jeszcze w tym roku powinny być oddane do dyspozycji kierowców obwodnice Konarzyc oraz Kupisk. Zapewniam, że wiele dobrego  będzie się na drogach wojewódzkich działo – powiedział Marek Olbryś.

Jak podkreślił Starosta Lech Marek Szabłowski, otwarcie drogi Konarzyce – Łochtynowo to ważne wydarzenie dla mieszkańców Powiatu i podróżujących jego drogami

- Ta droga to formalnie fragment ulicy Młynarskiej w Konarzycach, ale tak naprawdę to łącznik między drogą wojewódzką nr 677 i drogą krajową nr 61, jak i kluczowymi drogami w Łomży. Będzie stanowiła swego rodzaju mikroobwodnicę zachodnią miasta. Zapewni „rezerwę” komunikacyjną w razie jakichś wydarzeń na tych ważnych szlakach. Dla mieszkańców budujących się tu nowych osiedli to długo oczekiwane udogodnienie, poprawa jakości życia – powiedział starosta.

Jak dodał, jest to pierwsze w powiecie uroczyste zakończenie inwestycji z udziałem Funduszu Dróg Samorządowych. Łomżyńskie Starostwo otrzymało na 12 zadań dofinansowanie w wysokości 15,5 miliona złotych, a w kolejnym przygotowało wnioski na przedsięwzięcia o wartości 20 mln.    

- Samorządy na takie wsparcie czekały od wielu, wielu lat. Dziękuję parlamentarzystom, rządowi, wojewodzie za ten nowy instrument i wsparcie, a marszałkowi za plany ważnych dla powiatu inwestycji drogowych – uzupełnił Lech Marek Szabłowski.

Do zamiany nieprzejezdnej po deszczach „gruntówki” w wygodny asfaltowy szlak dołożył się znacząco także samorząd wiejskiej Gminy Łomża.

- Każda inwestycja zakończona powoduje, że możemy się z tymi budowami przemieszczać gdzie indziej. To, co stworzone, pozostanie. To droga nie tylko dla mieszkańców obu miejscowości, ale dla całej Ziemi Łomżyńskiej – stwierdził Wójt Piotr Kłys.

O szczegółach nowego szlaku mówił Krzysztof Święcki, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. Rozbudowa drogi powiatowej nr 1948 B, czyli ulicy Młynarskiej w Konarzycach, była kontynuacją zadania rozpoczętego w 2016 roku. Jej zamknięty właśnie etap kosztował blisko 1,7 miliona złotych. Złożyły się na tę kwotę przeszło 753 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych oraz niemal równe wkłady samorządów powiatu łomżyńskiego (ponad 477,5 tys.) oraz gminy Łomża (463,5 tys.).

- Powstała droga o szerokości 5,5 metra ze żwirowymi poboczami, przewidziana na obciążenie ruchem średnim, z nawierzchnią bitumiczną o grubości 12 centymetrów oraz m. in. zjazdami na posesje, odwodnieniem z drenażem francuskim, przebudowane zostały sieci teletechniczne – poinformował Dyrektor Krzysztof Święcki.

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

Przywrócenie poradni specjalistycznych coraz bliżej!

kwi 21, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT dot. aktualnej sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

mar 20, 2020
Czytaj więcej