Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
3°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Pierwsza inwestycja drogowa Powiatu w tej kadencji oddana do użytku

DATA PUBLIKACJI: 2019-11-28 11:23 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Kończymy tu w ten sposób pierwszą z 12 inwestycji, na jakie uzyskaliśmy dofinansowanie z nowego instrumentu, jakim jest Fundusz Dróg Samorządowych – podkreślił Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński. Biało-czerwoną wstęgę na drodze łączącej Konarzyce z Łochtynowem Starosta przeciął wspólnie z Markiem Olbrysiem Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego, Marią Dziekońską Wicestarostą Łomżyńskim, Janem Kuczyńskim Przewodniczącym Rady Powiatu Łomżyńskiego, Piotrem Kłysem Wójtem Gminy Łomża, Sławomirem Zacharczykiem Przewodniczącym Rady Gminy Łomża, ks. Zbigniewem Kierzkowskim i Robertem Skarżyńskim z firmy BIK-PROJEKT - wykonawcą zadania.
Na zdjęciu: Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński

Na zdjęciu: Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński

13
Na zdjęciu: Marek... Na zdjęciu od lew... Na zdjęciu: Piotr... Na zdjęciu: ks. Z... Na zdjęciu: Krzys... Na zdjęciu od lew...

Dzięki dobrej komunikacji będzie się tu osiedlać wielu – mam nadzieję – młodych ludzi, a to będzie oznaczało rozwój nie tylko Konarzyc, ale także Łomży i całej Ziemi Łomżyńskiej. Kolejna droga dobrej jakości powinna także przynieść poprawę bezpieczeństwa ruchu. To ważne, bo mamy drogi coraz lepsze, ale osób poszkodowanych w wypadkach nadal zbyt dużo. Mieliśmy właśnie pierwsze czytanie projektu budżetu województwa na przyszły tok. Inwestycje drogowe stanowią w nim największą pozycję. Ciszę się, że wśród zadań jest przebudowa drogi Łomża – Mężenin z połączeniem z ekspresową S8. W Powiecie Łomżyńskim jeszcze w tym roku powinny być oddane do dyspozycji kierowców obwodnice Konarzyc oraz Kupisk. Zapewniam, że wiele dobrego  będzie się na drogach wojewódzkich działo – powiedział Marek Olbryś.

Jak podkreślił Starosta Lech Marek Szabłowski, otwarcie drogi Konarzyce – Łochtynowo to ważne wydarzenie dla mieszkańców Powiatu i podróżujących jego drogami

- Ta droga to formalnie fragment ulicy Młynarskiej w Konarzycach, ale tak naprawdę to łącznik między drogą wojewódzką nr 677 i drogą krajową nr 61, jak i kluczowymi drogami w Łomży. Będzie stanowiła swego rodzaju mikroobwodnicę zachodnią miasta. Zapewni „rezerwę” komunikacyjną w razie jakichś wydarzeń na tych ważnych szlakach. Dla mieszkańców budujących się tu nowych osiedli to długo oczekiwane udogodnienie, poprawa jakości życia – powiedział starosta.

Jak dodał, jest to pierwsze w powiecie uroczyste zakończenie inwestycji z udziałem Funduszu Dróg Samorządowych. Łomżyńskie Starostwo otrzymało na 12 zadań dofinansowanie w wysokości 15,5 miliona złotych, a w kolejnym przygotowało wnioski na przedsięwzięcia o wartości 20 mln.    

- Samorządy na takie wsparcie czekały od wielu, wielu lat. Dziękuję parlamentarzystom, rządowi, wojewodzie za ten nowy instrument i wsparcie, a marszałkowi za plany ważnych dla powiatu inwestycji drogowych – uzupełnił Lech Marek Szabłowski.

Do zamiany nieprzejezdnej po deszczach „gruntówki” w wygodny asfaltowy szlak dołożył się znacząco także samorząd wiejskiej Gminy Łomża.

- Każda inwestycja zakończona powoduje, że możemy się z tymi budowami przemieszczać gdzie indziej. To, co stworzone, pozostanie. To droga nie tylko dla mieszkańców obu miejscowości, ale dla całej Ziemi Łomżyńskiej – stwierdził Wójt Piotr Kłys.

O szczegółach nowego szlaku mówił Krzysztof Święcki, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. Rozbudowa drogi powiatowej nr 1948 B, czyli ulicy Młynarskiej w Konarzycach, była kontynuacją zadania rozpoczętego w 2016 roku. Jej zamknięty właśnie etap kosztował blisko 1,7 miliona złotych. Złożyły się na tę kwotę przeszło 753 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych oraz niemal równe wkłady samorządów powiatu łomżyńskiego (ponad 477,5 tys.) oraz gminy Łomża (463,5 tys.).

- Powstała droga o szerokości 5,5 metra ze żwirowymi poboczami, przewidziana na obciążenie ruchem średnim, z nawierzchnią bitumiczną o grubości 12 centymetrów oraz m. in. zjazdami na posesje, odwodnieniem z drenażem francuskim, przebudowane zostały sieci teletechniczne – poinformował Dyrektor Krzysztof Święcki.

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej

Łomżyńskie Anioły Biznesu 2019 wręczone!

wrz 25, 2019
Czytaj więcej

Ożywiamy przeszłość

sie 20, 2019
Czytaj więcej