Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
3°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Łomżyńskie Anioły Biznesu – rusza trzecia edycja konkursu

DATA PUBLIKACJI: 2019-05-31 15:03 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | powiat,
W sobotę 1 czerwca rozpocznie się internetowe przyjmowanie zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu. Nagroda jest wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Łomży i ziemi łomżyńskiej. Organizatorami przedsięwzięcia są Miasto Łomża i Starostwo Powiatowe w Łomży, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. O tegorocznej edycji, podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami w Kinie Millenium, mówili Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, Wicestarosta Maria Dziekońska oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mieczysław Bieniek.
Zdjęcie

1

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki przypomniał, że inicjatywa konkursu gospodarczego została podjęta przez samych przedsiębiorców, którzy zgłaszali ten pomysł jako niezrealizowaną potrzebę w naszym mieście, którą dzięki Łomżyńskim Aniołom Biznesu udało się wypełnić. - Z dużą satysfakcją przyjmujemy fakt, że staje się on swoistą marką naszego regionu. Jest to nagroda coraz bardziej doceniana, ciesząca się coraz większym prestiżem przedsiębiorców, a jej ranga rośnie – mówił z-ca prezydenta Andrzej Garlicki podkreślając, że  ten konkurs jest wspólnym dziełem Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Urzędu Pracy. 

Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego Maria Dziekońska ogłosiła, że w tegorocznej edycji będzie siedem kategorii.  – Pragniemy nagrodzić wszystkich przedsiębiorców, którzy budują potencjał miasta Łomży i powiatu łomżyńskiego. Liczymy na to, że tych zgłoszeń będzie jak najwięcej, dlatego prosimy o zgłaszanie nominacji, bo naprawdę mamy wiele wartościowych firm, które chcemy docenić – powiedziała wicestarosta Maria Dziekońska przypominając, że w pierwszej edycji konkursu udział wzięło 46 podmiotów gospodarczych, a w drugiej było ich o jedenaście więcej.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przypomniał, że kierowana przez niego instytucja ma szczególny wpływ na kategorię „Pracodawca Jutra”. - O tym, kto zasługuje na ten tytuł decydujemy na podstawie informacji, jakie zbieramy od naszych poszczególnych pracowników merytorycznych co do współpracy i rzetelności tych firm oraz umów podpisanych z Urzędem Pracy odnośnie  korzystania z pośrednictwa pracy i zatrudniania osób. Patrzymy na nie również pod kątem umów na czas nieokreślony, w jaki sposób korzystały z funduszu pracy oraz krajowego funduszu szkoleniowego – wyjaśnił dyrektor Mieczysław Bieniek. 

Trzecia edycja konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu została objęta patronatem honorowym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Krajową Izbę Gospodarczą oraz Podlaski Związek Pracodawców. Jego sponsorem głównym jest PKO Bank Polski. Partnerami konkursu są Hexa Bank Spółdzielczy, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Kino Millenium. Patronatu medialnego udzieliła TVP 3 Białystok. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane przez cały czerwiec za pośrednictwem strony internetowej klab.um.lomza.pl. Kandydatury można zgłaszać również w formie pisemnej, poprzez złożenie wypełnionego wniosku (kliknij by pobrać) w Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży, w Wydziale Rozwoju Społeczno – Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Łomży oraz Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Wnioski o przyznanie nagrody w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu w kategoriach ,,Firma roku”, ,,Inwestor roku”,  „Firma z sercem”, „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”, „Kobieta biznesu” mogą składać: przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, jednostki samorządu terytorialnego, związki pracodawców, organizacje pozarządowe, redakcje lokalnych pism, radia i telewizji, wydawnictw, kluby sportowe i inne organizacje sportowe, szkoły, organizacje społeczne, osoby fizyczne, przedstawiciele instytucji kultury. Kandydaci mogą się zgłaszać również sami z wyjątkiem kategorii „Firma z sercem” oraz Ambasador Ziemi Łomżyńskiej.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki zapowiedział, że trzecią edycję konkursu poprzedzi konferencja pn. „Invest in Łomża”. - Z uwagi na ogromne zainteresowanie i konkretne efekty ze spotkania przedsiębiorców z radcami handlowymi w roku ubiegłym, tym razem zamierzamy powtórzyć to spotkanie w rozbudowanej formule – powiedział Andrzej Garlicki. Wyjawił, że planowane są wówczas m.in.: debata z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskiego Funduszu Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Krajowej Izby Gospodarczej, jak również sesje prezentacji błyskawicznych lokalnych przedsiębiorców oraz sesje B2B. Wydarzenie będzie stanowiło także dodatkową promocję lokalnych producentów spożywczych poprzez wystawienie stoisk z ich produktami, co gościom konferencji da możliwość spróbowania regionalnych potraw w miejscu gdzie są produkowane. 

Zapraszamy!

190916031417.jpg

Rusza nabór do II edycji projektu Bony na szkolenie

gru 07, 2020
Czytaj więcej

82 lata temu zmarł w Drozdowie Roman Stanisław Dmowski

sty 07, 2021
Czytaj więcej

2 lata obecnej kadencji – DROGI

gru 31, 2020
Czytaj więcej

Informacja o zasadach zapisu na szczepienia przeciwko COVID-19 w Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej

sty 14, 2021
Czytaj więcej