Motyl

Powiat Łomżyński

XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego

XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego
Zdjęcia: Foto Partner Łomża
  • XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego SportowegoZdjęcia: Foto Partner Łomża
  • XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego SportowegoZdjęcia: Foto Partner Łomża
  • XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego SportowegoZdjęcia: Foto Partner Łomża
  • XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego SportowegoZdjęcia: Foto Partner Łomża
W ostatnią niedzielę odbył się po raz 22. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego i 13. Dziecięca Gala Taneczna o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża. Turniej organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego i Klub Tańca Towarzyskiego AKAT działający przy ROK w Łomży. W wydarzeniu uczestniczyła Pani Maria Dziekońska Wicestarosta Łomżyński.

W hali sportowej Zespołu Szkolono-Przedszkolnego w Piątnicy wystąpiło 420 par z 23. klubów z całej Polski, m.in. z Łodzi,  Płocka, Giżycka, Ełku, Augustowa, Pruszkowa, Olecka, Gdyni,  Warszawy czy Łomży, co potwierdza, iż wydarzenie to cieszy się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem w środowisku tancerzy. Pary rywalizowały aż w 28 kategoriach tanecznych.

Ponadto podczas Gali oprócz występu par na najwyższym poziomie widzowie i goście mogli podziwiać pokazy dziecięcych grup tanecznych Klubu AKAT oraz pokaz dorosłych miłośników tańca.

Galę finałową jak w roku poprzednim poprowadziła Iwona Szymańska-Pavlović – znana wszystkim jurorka z programu „Taniec z gwiazdami”.

Obecni na Gali Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski, Stefan Krajewski Członek Zarządu V kadencji Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki wręczyli puchary i nagrody zwycięzcom.

WYNIKI TURNIEJU:

KATEGORIA 8-9 lat klasa H

  • 1 miejsce i Super Puchar Barzak Borys - Wichura Patrycja
  • 1 miejsce Brzeziak Hubert - Stelmachowska Karolina, Jastrzebski Kacper - Smiarowska Julia, Niedbala Dominik - Lizewska Maja, Pielaszek Kacper - Faryna Hania             

KATEGORIA8-9 lat klasa "G"

  • 1 miejsce Cekala Wiktor - Horoszewska Joanna     

KATEGORIA10-11 lat klasa "H"

  • 1 miejsce i Super Puchar Karwowski Gabriel - Ciesnicka Amelia
  • 1 miejsce Zakrzewski Pawel - Kusaj Julia    
  • 2 miejsce Patora Aleksander - Chojnowska Patrycja

KATEGORIA10-11 lat klasa G

  • 1 miejsce Cwalina Alan - Wisniewska Aleksandra
  • 1 miejsce Debek Michal - Wierzbowska Julia          
  • 2 miejsce Zakrzewski Pawel - Grzymala Maja
  • 2 miejsce Truskolaski Wiktor - Drozdowska Julia

10-11 lat klasa "F"

  • 4 miejsce Igor Darmetko Natalia Wysocka

12-13 lat klasa G

  • 1 miejsce Żebrowski Mikołaj Zuzanna Karolak
  • 2 miejsce Cwalina Robert Jemielity Agnieszka

12-13 lat klasa F

  • 1 miejsce Kozikowski Sebastian Jakacka Aleksandra
  • 5 miejsce Laskowski Kacper - Kosinska Wiktoria   
  • 6 miejsce Baczewski Hubert - Zebrowska Paulina  
  • 6 miejsce Patora Mateusz - Szmit Julia        

KATEORIA 10-11 lat klasa "E"

  • 4 miejsce Jan Kochanowski Nikola Dołęga

KATEORIA 10-11 lat klasa "D"

  • 3 miejsce w stylu standardowym i 4 miejsce w stylu latynoamerykańskim Nikodem Gąsiewski Wiktoria Mańko

KATEORIA 12-13 lat klasa "E"

  • 4 miejsce Sobczyński Łukasz - Sawko Aleksandra
  • 6 miejsce Adam Konopka Kamila Zabora

KATEORIA 12-13 lat klasa "D"

  • 2 miejsce w stylu latynoamerykańskim Kostecki Krystian Filipkowska Gabriela
  • 3 miejsce w stylu standardowym Dawid Gutowski i Izabela Czerwińska
  • 4 miejsce w stylu standardowym i 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Poleszuk Jakub Magdalena Kuczewska
  • 4 miejsce w stylu latynoamerykańskim Oskar Żebrowski Anna Dębek
  • 5 miejsce w stylu standardowym i 6 miejsce w stylu latynoamerykańskim Tunkiewicz Kacper Stańczyk Julia
  • 6 miejsce w stylu standardowym Maciej Mieczkowski Maja Polkowska

KATEGORIA 14-15 lat klasa "E"

  • 5 miejsce Puławski Jakub - Domitrz Iga     
  • 6 miejsce Laskowski Grzegorz - Krynica Anna       

KATEGORIA 14-15 lat klasa "D"

  • 3 miejsce w stylu standardowym i awans do klasy C Pieńkowski Mateusz Kostecka Julia
  • 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Bartosz Chrobak Amelia Kiersztan

KATEGORIA 14-15 lat klasa "C"

  • 1 miejsce w stylu standardowym i 4 miejsce w stylu latynoamerykańskim Gabriel Ostrowski Wiktoria Wilimczyk
  • 3 miejsce w stylu standardowym i 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Bartosz Folga Klaudia Plona
  • 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Wiktor Jezusek Julia Krynica
  • 6 miejsce w stylu standardowym Mateusz Pieńkowski Julia Kostecka

KATEGORIA powyżej 15 lat klasa D

  • 4 miejsce w stylu standardowym i 5 w stylu latynoamerykańskim Krzysztof Kodzis Julia Olender
  • 5 miejsce w stylu standardowym i 4w stylu latynoamerykańskim Andrzej Konopka Agata Domańska

KATEGORIA pow.15 lat klasa "C"

  • 5 miejsce w stylu standardowym i 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Krzysztof Kodzis Julia Olender

KATEGORIA pow.15 lat klasa "B"

  • 1 miejsce i awans do klasy A w stylu standardowym i 6 miejsce w stylu latynoamerykańskim Radosław Walczyk Aleksandra Czerwińska
  • 4 miejsce w stylu standardowym i 2 miejsce w stylu latynoamerykańskim Rafał Magdziak Nina Wiśniewska
  • 7 miejsce w stylu standardowym Plona Rafał Filipkowska Linda      

KATEGORIA pow.15 lat klasa "A"

  • 1 miejsce w stylu standardowym i 1 miejsce w stylu latynoamerykańskim Patryk Plona Julia Dębek
  • 2 miejsce w stylu standardowym Mateusz Żebrowski Aleksandra Wronowska

Wszystkim zwyciężcon gratulujemy i życzy dalszych sukcesów.

2018-11-28 08:25 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.