Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
15°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

VI Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY” w Muzeum w Drozdowie

DATA PUBLIKACJI: 2018-09-04 11:51 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Foto. Sylwester Nicewicz

Foto. Sylwester Nicewicz

9
Foto. Sylwester N... Foto. Sylwester N... Foto. Sylwester N... Foto. Sylwester N... Foto. Sylwester N... Foto. Sylwester N... Foto. Sylwester N... Foto. Sylwester N...

2 września 2018 roku, w Muzeum Przyrody w Drozdowie, odbyło się jedno z pierwszych wydarzeń VI Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Ideą wydarzenia jest integracja i zbliżanie ludzi poprzez wspólne przeżywanie treści prezentowanych filmów – które są głównym nurtem Festiwalu oraz koncertów, spektakli teatralnych i wystaw plastycznych.

Podczas drozdowskiej uroczystości wręczono kwiaty osobom wspomagającym organizację Festiwalu oraz Anioła, przyznawanego osobom wyróżniającym się swą postawą i zaangażowaniem w festiwalowe idee. W tym roku Anioła otrzymał Wojciech Wojciechowski, którego fortepianowy koncert m.in. z utworami F. Chopina, był miłym przeżyciem uczestników wydarzenia. Kolejnym elementem spotkania był wernisaż wystawy fotograficznej „Łowy” autorstwa Sylwestra Nicewicza – fotografika pasjonaty  z Kozła w powiecie kolneńskim. 
Inicjatorką i współorganizatorką Festiwalu jest tak jak w latach poprzednich – Katarzyna Kuklińska – prezes „JA i TY” Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych.  Współorganizatorem Festiwalu jest artysta fotografik Iwo Świątkowski z „Galerii Kreatywnej”, którego autorską wystawę już wkrótce będzie można zobaczyć w czasie Festiwalu, w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. 

190916031417.jpg

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Profesor Aleksander Hall o Romanie Dmowskim

cze 18, 2019
Czytaj więcej