Motyl

Powiat Łomżyński

Protokół z Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich 2018

Protokół

Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich

odbywającego się w ramach XXV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

 

 

Jury w składzie:

1.dr hab.Piotr Dahlig – przewodniczący, etnomuzykolog, prof. zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego

2.Anna Borucka - Szotkowska – członek jury, muzykolog, dziennikarka Polskiego Radia

4. Teresa Pardo – członek jury , folklorysta , specjalista ds. folkloru kurpiowskiego

 

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii konkursowej wykonywania utworów tradycyjnych:

zespoły śpiewacze– grupa dorosłych

I nagroda Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Kobiecy Zespół Śpiewaczy „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca

II nagroda Zespół Śpiewaczy z Turośli

Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

III nagroda Męski Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca

Kobiecy Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca- seniorki

Męski Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca- seniorzy

Chłopaki ze Zbójnej

 

zespoły śpiewacze – grupa dzieci i młodzieży:

II nagroda Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli

Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża” z Łomży

Grupa Śpiewacza Dziewcząt „Młode Kurpie” z Jednorożca

 

zespoły folklorystyczne :

I nagroda Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Białe” z Golądkowa

Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca

II nagroda Zespół„Puszcza Zielona” z Łysych- kobiety

Zespół „Pniaki i krzaki” z Lelisa

III nagroda Zespół „Nowe latko” z Lelisa

Zespół „Łysoziańskie nuty” z Łysych

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny”Turoślanie” z Turośli

Integracyjny Zespół Folklorystyczny”Szansa” z Zambrowa

wyróżnienie Zespół Folklorystyczny” Maryna” z Łomży

 

soliści śpiewacy – grupa dorosłych:

I nagroda Hanna Ksepka z Kuzi

Agnieszka Żemek Pawczyńska z Łomży

II nagroda Henryk Kulesza z Lelisa

III nagroda Izabella Marzewska z Nasiadek

 

soliści śpiewacy -grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda Alicja Chojnacka z Golądkowa

wyróżnienie Adam Zwierzchowski z Jednorożca

 

gawędziarze:

I nagroda Joanna Sadowska z Nowogrodu

II nagroda Izabela Szewczyk z Nowogrodu

III nagroda Dominika Walczyk z Dobrego Lasu

Izabela Piaścik z Dobrego Lasu

Karolina Siwik z Dobrego Lasu

 

soliści instrumentaliści – grupa dorosłych:

I nagroda Zenon Kaczyński z Łysych

Jan Kania z Turośli

II nagroda Czesław Drząszcz z Myszyńca

III nagroda Edward Koziatek z Zawad

Michał Olchowik z Łomży

 

soliści instrumentaliści – grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda Dawid Sutkowski z Turośli

II nagroda Karol Sadłowski z Turośli

Adam Sadłowski z Turośli

wyróżnienie Piotr Zakrzewski z Nowogrodu

 

kapele:

I nagroda Kapela Jana Kani z Turośli

Kapela Grzesia z Susk Nowych

II nagroda Kapela „Kurpie białe” z Dąbrowy

Kapela „Matyski” z Czarni

III nagroda Kapela Bałdygów z Mazuchówki

Kapela „Miód na serce” z Łomży

Kapela Ludowa „Szansa” z Zambrowa

Pary taneczne:

I nagroda - Justyna Godlewska i Sylwester Chojnacki z Golądkowa

- Jolanta Samsel i Mariusz Pliszka z Myszyńca

II nagroda - Dawid Wilga i Weronika Jóźwik z Jednorożca

III nagroda - Gabriela Wawrzyniak i Kacper Żmuda z Łomży

Anna Kubiak i Wiktor Więckowski z Jednorożca

 

W kategorii konkursowej interpretacji folkloru kurpiowskiego:

zespoły wokalne i aranżacje instrumentalne:

wyróżnienie Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy” z Wyszkowa -

Fundatorami nagród Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Wójt Gminy Turośl.


Na tym protokół zakończono.

2018-06-13 07:49 Opublikował: Wydział PRiK
Autor treści: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.