Motyl

Powiat Łomżyński

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

 

Flaga Polski - jeden z symboli państwowych naszej Ojczyzny zawsze była, jest i będzie w naszych sercach. Każdy zna jej wartość.

Flaga biało – czerwona to kod narodu, jego historii, tożsamości i aspiracji. To symbol Państwa i Polski.

„.. Biel ze skrzydeł orła, czerwień z przelanej krwi.

Jedna była - gdzie? Pod Tobrukiem.
Druga była - gdzie? Pod Narvikiem.
Trzecia była pod Monte Cassino.

A każda jak zorza ….,biało-czerwona,
czerwona jak puchar wina,
biała jak śnieżna lawina,
biało-czerwona…”.

Konstanty Ildefons Gałczyński - Pieśń o fladze

Przed pomnikiem Żołnierzy 33 pp odbyły się po raz kolejny uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej z udziałem społeczności Łomży i powiatu łomżyńskiego. Uroczystości rozpoczęto  podniesieniem Flagi na maszt. Do wagi i wartości historycznych tego święta odnieśli się w swoich wystąpieniach  Posłowie  na Sejm RP:  Bernadetta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski, a także Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Wicestarosta Łomżyński Lech Szabłowski. Potem złożono kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 33 pp. – obrońców  Polski.

Dzieci i młodzież miały swój udział w tym święcie. Członkowie „Teatrzyku Żywego Słowa Logos”  zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, zaś tancerze z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży wykonali „Taniec Flag”. Zwieńczeniem uroczystości było  wypuszczenie gołębi pocztowych symbolizujących pokój i pojednanie.

Z okazji Święta Flagi władze Powiatu składają Państwu i Wszystkim mieszkańcom Ziemi Łomżyńskiej życzenia wszelkiej pomyślności oraz radości w codziennym życiu, Rodzinnym i zawodowym

2018-05-02 11:45 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.