Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
16°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Rozpoczęcie V-ego Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY"

DATA PUBLIKACJI: 2017-09-06 14:27 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
3 września 2017 roku, w Muzeum Przyrody w Drozdowie, oficjalnie rozpoczęto V Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Uroczystość ubogacił koncert uczniów Mirosława Dziewy oraz prezentacja wystawy Adama Pikulińskiego.
11

Inicjatorką i współorganizatorką Festiwalu jest  Katarzyna Kuklińska - prezes „JA i TY” Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych. Ideą wydarzenia jest integracja i zbliżanie ludzi poprzez wspólne przeżywanie treści prezentowanych filmów - które są głównym nurtem Festiwalu oraz koncertów, spektakli teatralnych i wystaw plastycznych. 

W Muzeum licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów fortepianowych w wykonaniu uczniów Mirosława Dziewy m.in. z Broku, Ostrowi Mazowieckiej i Małkini. Koncert zakończył występ Wojciecha Wojciechowskiego, którego piękne wykonanie muzyki F. Chopina wzruszyło słuchających. 

Elementem spotkania była także prezentacja ekspozycji „Mój świat i TY”  przedstawiającej amatorskie obrazy intuicyjne Adama Pikulińskiego, dla którego tworzenie tych prac było wyjątkową przygodą i podróżą w głąb siebie. Nie jest to jedyna wystawa organizowana w ramach Festiwalu. W tym roku wystaw jest aż sześć, a ich organizacją zajmuje się współorganizator Festiwalu, artysta fotografik Iwo Świątkowski z „Galerii Kreatywnej”.

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej