Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
3°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Droga w Konarzycach oddana do użytku

DATA PUBLIKACJI: 2017-01-30 12:14 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP

7

Owocem dobrej współpracy gminy Łomża z powiatem łomżyńskim jest kolejna wyremontowana droga, tym razem - droga powiatowa nr 1948 B prowadząca z Konarzyc w kierunku Łochtynowa, która dzisiaj została oficjalnie oddana do użytku. Dzięki podjętym wspólnym działaniom przez oba samorządy i wsparciu finansowemu z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, mieszkańcy ul. Młynarskiej w Konarzycach mogą cieszyć się z nowego odcinka bitumicznej drogi o długości 1,2 km i przebudowanego mostu na rzece Łomżyczce. Inwestycja kosztowała w sumie 3 miliony złotych.

Odbiór techniczny robót odbył się kilka dni wcześniej, ale z uwagi na procedury budowlane oddanie do użytku drogi odbyło się dopiero dzisiaj. W otwarciu uczestniczyli starostowie i radni powiatu łomżyńskiego, wójt i radni gminy Łomża, sołtysi Konarzyc i Łochtynowa, a także mieszkańcy Konarzyc.

Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych i Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys podziękowali wszystkim uczestnikom procesu budowlanego oraz radom samorządów za zaangażowanie i współpracę. Po oficjalnym przecięciu wstęgi, nowo wykonany odcinek drogi poświęcił ks. prałat Paweł Bejger - Nie chciałbym nigdy otrzymać wiadomości, że na tej drodze ktoś zginął lub został kaleką. Niech więc to błogosławieństwo służy bezpiecznej jeździe – powiedział proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Łomży, która swym zasięgiem obejmuje także Konarzyce.

Wartość oddanej dziś do użytku drogi to 3 miliony złotych. Na inwestycję złożyły się środki z trzech źródeł. Ponad 30 % dołożyła gmina Łomża, 50% Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu łomżyńskiego. Wykonawcą robót była firma BIK PROJEKT z Łomży.

 

źródło: http://www.lomza.powiatlomzynski.pl/index.php?wiad=1284

190916031417.jpg

I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego

paź 30, 2019
Czytaj więcej

Połamaliśmy się opłatkiem

gru 19, 2019
Czytaj więcej

Wręczyliśmy stypendia i Nagrody Starosty Łomżyńskiego za promocję Powiatu!

lis 12, 2019
Czytaj więcej

Powiat Łomżyński trzeci w województwie w pozyskiwaniu środków z FDS!

gru 27, 2019
Czytaj więcej