Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
12°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

ŁOMŻYŃSKA „DWÓJKA” ROZŚPIEWANA PATRIOTYCZNIE!!!

DATA PUBLIKACJI: 2015-11-10 08:05 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości - 06 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej w Drozdowie odbył się III POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.

14

Podczas konkursu wystąpili uczniowie z Piątnicy, Kisielnicy, Dobrzyjałowa, Rakowa, Olszyn, Kupisk, Drozdowa, SP4 i SP2 w Łomży oraz Jeziorka. Swoje talenty wokalne zaprezentowali uczniowie  klas I-VI aż z 10 szkół podstawowych.

Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży reprezentowało 14 uczniów. Do występu uczniowie zostali przygotowani przez s. Małgorzatę.

Jak zauważyli organizatorzy i jurorzy -  w tym roku konkurencja była bardzo duża. Dzieci z roku na rok reprezentują coraz wyższy poziom.

Występy wokalistów oceniało jury w składzie: Krzysztof Witkowski – dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zambrowie, Anna Archacka – dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie, Ks. Aleksander Suchocki – proboszcz parafii pw. Św Jakuba w Drozdowie.

Po wysłuchaniu wszystkich solistów Jury dokonało oceny zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami: powiązanie utworu z tematyką patriotyczną z dowolnego okresu historycznego, dobór repertuaru (adekwatność tematu do wieku wykonawcy, wartość artystyczna, skala trudności, pomysł aranżacji muzycznej),dykcja, wyraz artystyczny (wykonanie, prezencja, kostium i stylizacja, kontakt z publicznością).

Nie sposób wyrazić w słowach  radości,  która towarzyszyła uczestnikom, gdy został odczytany protokół i podano werdykt. W każdej kategorii wiekowej uczniowie łomżyńskiej „DWÓJKI” odnieśli sukcesy.

W  kategorii zespołów wokalnych  klas I – III:

  • I MIEJSCE Anna Łada i Aleksandra Obrycka kl.IIIa SP 2.

W tej samej kategorii wiekowej za występ solowy:

  • II MIEJSCE Adrianna Mucha kl.II a SP 2,  
  • III MIEJSCE Jan  Bienias  kl.IIIa SP 2.

Natomiast uczniowie klas IV-VI z łomżyńskiej „DWÓJKI” w kategorii zespołów wokalnych wystąpili jako grupa „Serduszka Misyjne” w składzie – Maciej Antoniak, Wiktoria Poreda, Natalia Kogutiuk, Daria Łukaszewicz, Kalina Kiełczewska i Patrycja Szymańska. Ta grupa   również  zaprezentowała się na wysokim poziomie uzyskując I MIEJSCE. W tej samej kategorii wiekowej  za występ solowy I MIEJSCE otrzymała Julia Szczubełek kl. IV a również z SP 2 w Łomży.

Gratulujemy  odniesionych sukcesów!!!

MS, JS@JS

Fot. SP2

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

Przywrócenie poradni specjalistycznych coraz bliżej!

kwi 21, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT dot. aktualnej sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

mar 20, 2020
Czytaj więcej