Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
4°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

ŁOMŻYŃSKA „DWÓJKA” ROZŚPIEWANA PATRIOTYCZNIE!!!

DATA PUBLIKACJI: 2015-11-10 08:05 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości - 06 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej w Drozdowie odbył się III POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.

14

Podczas konkursu wystąpili uczniowie z Piątnicy, Kisielnicy, Dobrzyjałowa, Rakowa, Olszyn, Kupisk, Drozdowa, SP4 i SP2 w Łomży oraz Jeziorka. Swoje talenty wokalne zaprezentowali uczniowie  klas I-VI aż z 10 szkół podstawowych.

Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży reprezentowało 14 uczniów. Do występu uczniowie zostali przygotowani przez s. Małgorzatę.

Jak zauważyli organizatorzy i jurorzy -  w tym roku konkurencja była bardzo duża. Dzieci z roku na rok reprezentują coraz wyższy poziom.

Występy wokalistów oceniało jury w składzie: Krzysztof Witkowski – dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zambrowie, Anna Archacka – dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie, Ks. Aleksander Suchocki – proboszcz parafii pw. Św Jakuba w Drozdowie.

Po wysłuchaniu wszystkich solistów Jury dokonało oceny zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami: powiązanie utworu z tematyką patriotyczną z dowolnego okresu historycznego, dobór repertuaru (adekwatność tematu do wieku wykonawcy, wartość artystyczna, skala trudności, pomysł aranżacji muzycznej),dykcja, wyraz artystyczny (wykonanie, prezencja, kostium i stylizacja, kontakt z publicznością).

Nie sposób wyrazić w słowach  radości,  która towarzyszyła uczestnikom, gdy został odczytany protokół i podano werdykt. W każdej kategorii wiekowej uczniowie łomżyńskiej „DWÓJKI” odnieśli sukcesy.

W  kategorii zespołów wokalnych  klas I – III:

  • I MIEJSCE Anna Łada i Aleksandra Obrycka kl.IIIa SP 2.

W tej samej kategorii wiekowej za występ solowy:

  • II MIEJSCE Adrianna Mucha kl.II a SP 2,  
  • III MIEJSCE Jan  Bienias  kl.IIIa SP 2.

Natomiast uczniowie klas IV-VI z łomżyńskiej „DWÓJKI” w kategorii zespołów wokalnych wystąpili jako grupa „Serduszka Misyjne” w składzie – Maciej Antoniak, Wiktoria Poreda, Natalia Kogutiuk, Daria Łukaszewicz, Kalina Kiełczewska i Patrycja Szymańska. Ta grupa   również  zaprezentowała się na wysokim poziomie uzyskując I MIEJSCE. W tej samej kategorii wiekowej  za występ solowy I MIEJSCE otrzymała Julia Szczubełek kl. IV a również z SP 2 w Łomży.

Gratulujemy  odniesionych sukcesów!!!

MS, JS@JS

Fot. SP2

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej

Łomżyńskie Anioły Biznesu 2019 wręczone!

wrz 25, 2019
Czytaj więcej

Ożywiamy przeszłość

sie 20, 2019
Czytaj więcej