Motyl

Powiat Łomżyński

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – „ŁOMŻA JA i TY” gościł w Drozdowie

Integracja poprzez sztukę: filmową, teatralną, malarską i muzyczną, projekcje filmowe, olimpiady lekkoatletyczne osób niepełnosprawnych, koncerty, spektakle teatralne, wystawy fotograficzne i malarskie, happeningi, prezentacja rodzimych twórców i artystów – to w wielkim skrócie program i cele Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich – „ŁOMŻA JA i TY”. W dniach 3-6 września 2015 r. odbywał się on w Łomży, Drozdowie i Kolnie. Jednym z jego współorganizatorów było Muzeum Przyrody w Drozdowie.

W drozdowskiej placówce w dniu 6 września br. odbyły się dwa wydarzenia zorganizowane w ramach Festiwalu:  wernisaż wystawy fotografii kwiatów zatytułowanej „Na krawędzi lustra” autorstwa Zbigniewa Brzezińskiego oraz recital fortepianowy Mateusza Lasatowicza.

Były to ostatnie punkty w obszernym programie Festiwalu. W drozdowskim Muzeum nastąpiło także podsumowanie tegorocznej edycji, którego dokonali twórcy przedsięwzięcia na czele z Katarzyną Kuklińską.

Wystawę „Na krawędzi lustra” można oglądać do 15 września 2015 r.

Tak swoją wystawę opisał autor:

„Kompozycje stworzone z przeróżnych kolorów. Nadzwyczajne piękno i niepowtarzalność świata przyrody. Cud natury w promieniach słońca zawarty. Uczucia i zmysły ukryte w niewidzialnych dla oka kształtach. Przeżycia, doznania, wrażenia, które pozytywnie oddziałują na człowieka. Prezentowane fotografie pokazują świat w dużym powiększeniu, skłaniają do spojrzenia na przyrodę w innym świetle. Jakim? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam zwiedzającym moją wystawę”.

2015-09-08 14:41 Opublikował: Wydział PRiK
Autor treści: Muzeum Przyrody w Drozdowie

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.