Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
10°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Sprawozdanie - uroczyste spotkanie z młodzieżą sportowo uzdolnioną

DATA PUBLIKACJI: 2015-09-08 12:52 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Tradycyjnie w czerwcu, przed zakończeniem roku szkolnego, Zarząd P SZS w Łomży spotyka się z wytypowanymi przez szkoły najlepszymi uczniami – sportowcami po to, aby podziękować im za roczną pracę w zakresie sportu i pogratulować dobrych i bardzo dobrych wyników.

15

 

    W tym roku takie spotkanie odbyło się w dniu 19 czerwca  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży. Przybyłą wraz z opiekunami(rodzicami, nauczycielami wychowania fizycznego, dyrektorami szkół) młodzież przywitał przewodniczący  P SZS p. Adam M. Frączek, a następnie  powiedział krótko o tym  jak ważną rolę w życiu człowieka spełnia sport. Swoim wystąpieniem chciał utwierdzić młodych sportowców naszych szkół, że dobrze zrobili uprawiając wybraną przez siebie dyscyplinę sportową. Przytoczył wiele zalet uprawiania sportu dla rozwoju fizycznego i psychicznego człowieka. Wysiłek fizyczny, ruch z którymi sport się łączy to coś co człowiekowi jest potrzebne przez całe życie. Sport  m. in promuje zdrowy styl życia, pomaga w osiągnięciu  życiowego sukcesu, skutecznie przełamuje izolację społeczną, uczy altruizmu, radzenia sobie z emocjami, postępowania fair play, buduje w człowieku system pozytywnych wartości, i inne.

Docenienie  wagi  wartości, które niesie ze sobą uprawianie sportu niestety nie jest jeszcze powszechne w naszym  kraju. Dlatego nieustannie trzeba podkreślać, że osoby przyzwyczajone do aktywności fizycznej- sportowej będą też pod tym względem aktywne w dorosłym życiu( zdrowy styl życia) co da im wiele pozytywnej energii i poczucie spełnienia i szczęścia.

   W swoim wystąpieniu p. A. Frączek podkreślił także   ważną rolę rodziców, zwłaszcza matek  w kształtowaniu świadomości sportowej swoich dzieci i apelował do zebranej młodzieży, aby ta odwdzięczyła  się rodzicom  i zachęcała ich do wspólnej rodzinnej aktywności fizycznej dla ich dobrego samopoczucia i dobrego zdrowia.

   Na koniec swojego wystąpienia odniósł się do pracy nauczycieli wychowania fizycznego. Prosił o  jej docenienie , podkreślał, że zawsze robią  oni więcej niżby to wynikało z ich zawodowych obowiązków. Podkreślił, że jest  to praca społecznie użyteczna, że jest  szczególny rodzajem dobra, czymś   bardzo pozytywnym, ponieważ wyposaża młodego człowieka na całe życie w szereg pozytywnych wartości tak bardzo potrzebnych i ważnych w życiu społecznym.

   Po tym wystąpieniu prowadzenie dalszej części spotkania  przejął p. Zdzisław Dobrowolski, który podziękował  młodzieży za ich sportowe zaangażowanie,  wysokie wyniki i ich opiekunom za ich pracę i dobrą współpracę w przygotowywaniu i przeprowadzaniu również imprez sportowych w całym mijającym roku szkolnym 2014/2015.

 Po tym wystąpieniu wytypowaniu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów  poszczególnych gmin występowali na scenę  gdzie z rąk Przewodniczącego P SZS w Łomży otrzymywali statuetki „ za godne reprezentowanie szkoły i wysokie wyniki sportowe w minionym roku szkolnym i dyplomy „ za rozwijanie sportowych umiejętności i właściwą postawę  na zawodach sportowych…”

   Wyróżnieni uczniowie z terenu szkół powiatu łomżyńskiego: Karolina Pustułka, Patryk Karwowski, Maciej Jastrzębski – SP Jedwabne, Mateusz Smaługa, Marzena Pustułka, Martyna Zejer – PG Jedwabne, Aleksandra Mieczkowska, Szymon Żelazny, Dominik Krajewski – SP Kupiski, Weronika Włostowska, Patrycja Konopka – SP Puchały, Daniel Konopka – SP Wygoda,  Anna Farfułowska, Małgorzata Janczewska, Justyna Śmiarowska, Angelika Olszewska – G Przytuły, Angelika  Kozłowska SP Przytuły, Michał Tarnowski, Katarzyna Bargielska – PG Piątnica, Gabriela Kozicka, Kamila Zabielska, Dariusz Weremczuk - SP Piątnica, Katarzyna Kąklewska – SP Rakowo-Boginie, Daria Brulińska –  SP Drozdowo, Kinga Lewandowska – SP Dobrzyjałowo,  Daniel Borkowski –                     SP Kisielnica, Daniel Ziemczyk, Karina Lubiejewska - SP Miastkowo, Patryk Dąbrowski, Przemysław Modzelewski, Sylwia Domurat – G Wizna, Dawid Gawroński – SP Wizna, Magdalena Gostowska, Wojciech Klimaszewski, Damian Jastrzębski – PG Śniadowo,  Konrad Kossakowski, Michał Kryszczyński – SP Rutki,  Michał Rogiński, Aleksandra Włodkowska, Magdalena Kurpiewska – G Nowogród,  Natalia Plona, Aleksandra Pianko, Patryk Chętnik – SP Nowogród, Łukasz Alachamowicz, Bartosz Długołęcki, Dominika Sakowska – SP Śniadowo, Weronika Kulawczyk, Tomasz Szymański, Dawid Tadaj, Damian Zdunek – PG 9 Łomża, Kacper Remiszewski – SP Zbójna, Krzysztof Stomski – SP Dobry Las,  Magdalena Kisiel, Tomasz Charubin, Mateusz Nurczyk, Daniel Pawelczyk – G Zbójna, Daniel Dulewicz – SP Rydzewo,  Dominika Olbryś, Bartosz Bonus, Damian Budziszewski – PG Miastkowo.

   Pragniemy też podziękować  Angelice Przychodzień, Alicji Kurpiewskiej, Paulinie Korytkowskiej i Patrykowi Korytkowskiemu  uczniom  Publicznego Gimnazjum w Miastkowie za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu spotkania i bardzo sympatyczne muzyczne przerywniki, przyjmowane gromkimi oklaskami. Młodzież przygotowała  Pani Lidia Białobrzeska. Serdecznie dziękujemy.

   Na zakończenie  uroczystości p. Zdzisław  Dobrowolski  zaprosił wszystkich na lody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łomży.

    Zarząd P SZS w Łomży pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia uroczystości. Dziękujemy p. Grzegorzowi Fabiszewskiemu za pamiątkowe zdjęcia, p. Andrzejowi Rogińskiemu za obsługę techniczną i p. Mariuszowi Chojnowskiemu oraz wszystkim tym, którzy dowieźli uczniów na uroczystość. Podziękowanie kierujemy także  do Starosty Łomżyńskiego, burmistrzów i wójtów gmin za wsparcie finansowe.

           

            Wiceprzewodniczący P SZS                                     Przewodniczący P SZS

                Zdzisław Dobrowolski                                           Adam Marek Frączek

 

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej