Motyl

Powiat Łomżyński

„POCZTÓWKA Z MOJEGO MIASTA" - PRZEDSZKOLAKI Z NOWOGRODU WYRÓŻNIONE!!!

„Kto będzie kochał serdeczny swój zakątek, ten Ojczyznę całą również będzie miłował”.

A. Chętnik

W kwietniu 2015 roku przedszkolaki z Nowogrodu brały udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „POCZTÓWKA Z MOJEGO MIASTA".

Celem konkursu było budzenie przywiązania i szacunku do rodzinnego miasta, popularyzowanie miejsc będących wizytówką miasta oraz budzenie zainteresowania fotografią jako dziedziną sztuki.

Chcąc zareklamować piękno naszego grodu, który 1939 r. w czasie bitwy obronnej zostało niemal całkowicie zniszczony, postanowiliśmy sfotografować grupy przedszkolne w dwóch ciekawych i wyjątkowych miejscach.  Wybraliśmy przepiękny zabytkowy Kościół pw. Narodzenia NMP, który jest śladem ponad 600-letniej historii naszego miasta oraz Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika, który jest jednym z dwóch najstarszych muzeów budownictwa ludowego w Polsce.

Na tle kościoła sfotografowaliśmy grupę 5-6-latków, a 3-4-latki prezentowały się na tle zabytkowej chaty w skansenie. Każda z fotografii zaopatrzona była w opis wybranego obiektu i uzasadnienie czemu akurat ten obiekt został wybrany.

Z kilkudziesięciu prac z całej Polski komisja konkursowa  dostrzegła również nasze zdjęcie – 3-4-latki na tle skansenu.

To wyróżnienie ma dla nas ogromne znaczenie jako docenienie pracy nauczycieli, a ponadto jako ważny element promocji naszego miasta, przedszkola oraz Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika. Tym bardziej, że rok 2015 został ogłoszony w województwie podlaskim rokiem Adama Chętnika - założyciela skansenu.

Nasze wyróżnienie traktujemy jako wkład w bogaty program obchodów roku Adama Chętnika.

 

G.Chojnowska 

J.Sokolowski

Fot. G.Chojnowska, J.Sokołowski

2015-06-03 15:04 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.