Motyl

Powiat Łomżyński

Zaproszenie na otwarcie wystawy Łukasza Pieńkowskiego

Muzeum Przyrody w Drozdowie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Łukasza Pieńkowskieg

Muzeum Przyrody w Drozdowie serdecznie zaprasza

 na otwarcie wystawy Łukasza Pieńkowskiego

"W poszukiwaniu etiopskiego Boga"

 oraz prelekcję Włodzimierza Musiała

"Świat kobiety w Indiach - bogactwo tradycji i obrzędów" 

 17 kwietnia  2015 roku, o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie

 wstęp wolny 

Łukasz Pieńkowski - fotograf, podróżnik, przedsiębiorca.  Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie oraz Uniwersytetu  Ekonomicznego w Krakowie. Współpracował m. in. z Polityką, Tygodnikiem Powszechnym, Dziennikiem Polskim i Polską Agencją Fotografów FORUM. Laureat I nagrody w kategorii "Bóg" w konkursie FRAME 010 - Leica Gallery w Pradze. Uczestnik wystaw grupowych m. in. w Łodzi, Pradze, Warszawie, Krakowie. Podróżuje po krajach Dalekiego Wschodu, Afryce, Ameryce Północnej i Europie. Interesuje się duchowością różnych kultur.

Prezentowany cykl zdjęć powstał w 2012 roku w czasie podróży po północnej Etiopii. Przedstawia duchową stronę  kultury tego kraju, opartą na powstałym w IV w. n. e. Ortodoksyjnym Kościele Tewahado, kulturze starożytnego Królestwa Axum oraz wierzeniach i obrzędach plemiennych.

Włodzimierz Musiał - podróżnik, fotograf i pilot egzotycznych wypraw. Odwiedził ponad 50 krajów pozaeuropejskich, głównie azjatyckich. Najchętniej wraca do Indii, a propagowaniu indyjskiej kultury w Polsce poświęca swój czas między kolejnymi wyjazdami.
W bardzo interesujący sposób przedstawia ten odmienny dla nas kraj, odkrywa świat Indii - z żywą, rozwijającą się cywilizacją, zachowującą jednocześnie  tradycje sprzed wieków.

Temat poświęcony indyjskiej kobiecie - jej codziennemu życiu i pozycji w społeczeństwie to kolejny rozdział niezwykłości, tradycji i fenomenu dziedzictwa kulturowego Indii.

 

Załączniki

  1. Zaproszenie
2015-04-09 14:53 Opublikował: Wydział PRiK
Autor treści: Muzeum Przyrody w Drozdowie

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.