Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
9°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Nowe horyzonty i nowe szanse na lokalnym rynku pracy

DATA PUBLIKACJI: 2026-03-23 09:02 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | powiat,
„Marzec – miesiąc Twojej szansy! Rozkwitaj zawodowo z Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży”
Zdjęcie

36
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

23.03.2026 r. w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyły się Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Łomży pod hasłem „Marzec – miesiąc Twojej szansy! Rozkwitaj zawodowo z Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży”. Wydarzenie zgromadziło licznych kandydatów, pracodawców oraz instytucje wspierające aktywizację zawodową. Targi oficjalnie otworzył Starosta Łomżyński.

Celem wydarzenia było przełamywanie barier i stworzenie przestrzeni do bezpośredniego dialogu między osobami poszukującymi pracy, a pracodawcami. Uczestnicy mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji, warsztatów oraz zapoznać się z ofertami zatrudnienia dostosowanymi do ich możliwości i potrzeb.

Starosta, komentując inicjatywę, podkreślił:

„To spotkanie dedykujemy osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, których w Polsce mamy bardzo dużo – ponad 4 mln zarejestrowanych i zapewne wielu niezarejestrowanych. (…) Na naszym lokalnym rynku pracy działa wiele instytucji wspierających potrzeby tych osób, a cieszy również to, że pracodawcy coraz chętniej poszukują nowych pracowników właśnie z niepełnosprawnościami. My – poprzez działania Powiatowego Urzędu Pracy – oferujemy wsparcie finansowe na tworzenie nowych stanowisk pracy. (…) Satysfakcjonuje fakt, że nasze Targi cieszą się tak dużym zainteresowaniem zarówno pracodawców, jak i poszukujących pracy!”

Atmosfera wydarzenia była pełna otwartości, zaangażowania i pozytywnej energii. Targi pokazały, że inkluzywny rynek pracy to nie tylko idea, ale realna szansa na rozwój zawodowy i społeczny.

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Łomżyńskiego w roku 2026 przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego

sty 20, 2026
Czytaj więcej

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA, NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE, MEDIACJA W 2026 r.

sty 05, 2026
Czytaj więcej

„Dzieciom Sybiru” – świadectwo, które zostaje na kolejne pokolenia

lut 08, 2026
Czytaj więcej

Łomżyński Jarmark Wielkanocny – Targi Twórczości Artystycznej 2026

lut 27, 2026
Czytaj więcej