Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
24°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Wyniki Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewakówi Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej

DATA PUBLIKACJI: 2013-05-21 08:25 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
W dniu 19 maja br. odbył się coroczny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej.
Zdjęcie

13

Protokół z posiedzenia komisji
Regionalnego
PrzegląduKapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej

Komisja w składzie:
Józef Zyśk – przewodniczący
Piotr Skawski – członek
Teresa Pardo – członek

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii zespołów śpiewaczych - dorośli:

I miejsce: Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy
Zespół Śpiewaczy z Turośli

II miejsca: Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Kuzi

III miejsce: Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki'' z Laskowca Starego

Zespół Śpiewaczy ,,Maryna'' z Łomży

W kategorii zespołów śpiewaczych – grupa dziecięco-młodzieżowa:

I miejsce: nie przyznano

II miejsca: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu Dziewczęcy

III miejsce: Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Ludowy Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki'' z Laskowca Starego

 

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dorosłych:

I miejsca: Anna Chmielewska z Nowogrodu

Eugenia Kuliś z Kruszy

Honorata Ruszczyk z Nowej Rudy

 

 

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dziecięco-młodzieżowa:

I miejsca: Małgorzata Lemańska ze Zbójnej

II miejsce: Kinga Estkowska z Nowogrodu

Ewa Lemańska ze Zbójnej

 

W kategorii solistów instrumentalistów:

I miejsce: Jan Kania z Turośli

Eugeniusz Piaścik z Dębnik

wyróżnienie: Ludwik Sztachański z Taraskowa

Antoni Dymerski z Wyku

 

W kategorii kapel:

I miejsca: Kapela Kurpiowska ze Zbójnej

Kapela Jana Kani z Turośli

Zambrowska Kapela Eli

 

W kategorii zespołów folklorystycznych – dorośli:

I miejsca: nie przyznano

II miejsce: Zespół Folklorystyczny Teatru Form Różnych z Zambrowa

Integracyjny Zespół Folklorystyczny ,,Szansa'' z Zambrowa


Wkategoriizespołówfolklorystycznychdzieciimłodzież:

Wyróżnienie: Zespół Tańca Kurpiowskiego „Turoślanie” z Turośli

 

W kategorii gawędziarzy:

wyróżnienie: Jadwiga Wojewoda z Łomży

Przemysław Przestrzelski z Łomży

Janina Marczyk z Łomży


Na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich odbywający się podczas XX Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie komisja kwalifikuje zdobywców I i II miejsc we wszystkich kategoriach, Zespół „ Kolnianie” z Kolna oraz parę taneczną z Łomży- Urszulę Kozikowską i Artura Hermanowskiego. Zespoły spoza regionu kurpiowskiego winny przygotować program oparty o folklor kurpiowski.

Nagrody wykonawcom ufundowali: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wysokości 2000 zł i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży w wysokości 1000 zł.

190916031417.jpg

XXVII FESTIWAL MUZYCZNE DNI DROZDOWO – ŁOMŻA 24 lipca – 2 sierpnia 2020

lip 14, 2020
Czytaj więcej

Rządowe wsparcie dla naszego samorządu!

wrz 03, 2020
Czytaj więcej

Nabór wniosków o Stypendium Starosty Łomżyńskiego na rok szkolny 2020/2021

wrz 03, 2020
Czytaj więcej

100. rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II, Świętego Kościoła katolickiego

maj 18, 2020
Czytaj więcej