Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
8°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Koncert w hołdzie błogosławionym - Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Róży Czackiej

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-13 08:10 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
W niedzielę 12 września 2021 r. Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wysłuchała koncertu "Mistrzowie kontrapunktu" w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy
12.09.2021 r. Koncert w hołdzie błogosławionym - Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Róży Czackiej - "Mistrzowie kontrapunktu"

12.09.2021 r. Koncert w hołdzie błogosławionym - Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Róży Czackiej - "Mistrzowie kontrapunktu"

2

W czasie, kiedy o 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie oficjalnie uznawano świętość Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy Poduchownej zgromadzeni dziękowali za dar życia tych dwóch wielkich osobowości Kościoła Katolickiego. Dziękczynny charakter koncertu podkreślił Bogdan Szczepański występujący w podwójnej roli - konferansjera i kontrabasisty.

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska podkreśliła, że "wskutek ograniczonej liczby uczestników nabożeństwa beatyfikacyjnego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, ten sposób osobowego uczestnictwa zapewnił wprowadzenie w podniosły nastrój, pełen refleksji i zadumy, nad życiem obydwojga błogosławionych - trudnym dla nich samych, ale stanowiącym dla potomnych ogromne dobro".

Koncert odbył się w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "SACRUM ET MUSICA".

Podczas koncertu zagrali: Roman Perucki - pozytyw, Mateusz Kasprzak-Łabudziński - skrzypce. Solistom towarzyszyła orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, którą poprowadził włoski dyrygent Manfredo Anferdo Di Crescenzo.  

Roman Perucki to jeden z najwybitniejszych polskich organistów, pierwszy organista katedry oliwskiej, ceniony pedagog, od wielu lat dyrektor naczelny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Mateusz Kasprzak-Łabudziński - absolwent mistrzowskiej klasy skrzypiec Prof. Edwarda Zienkowskiego na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki w Wiedniu oraz absolwent elitarnych solistycznych studiów specjalistycznych prowadzonych przez Hochschule der Kunste w Bernie.

Manfredo Dorindo di Crescenzo ukończył studia w zakresie: fortepianu w Konserwatorium “Santa Cecilia” w Rzymie, kompozycji, muzyki chóralnej i dyrygentury chóralnej w Konserwatorium G. Rossiniego w Pesaro, orkiestracji na Konserwatorium N. Piccinniego w Bari oraz dyrygentury orkiestrowej w Konserwatorium G. Rossiniego w Pesaro.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Powiat Łomżynski w ramach otwartego konkuru ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Łomżyńskiego w roku 2021 przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego. 

Festiwal rozpoczął się 27.08.2021 r. i potrwa do 3.10.2021 r.

190916031417.jpg

FESTYN SamoRządowe Przygody z Nauką w Jarnutach

sie 26, 2021
Czytaj więcej

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

sie 02, 2021
Czytaj więcej

34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA otwarty!

cze 10, 2021
Czytaj więcej

Nabór wniosków o Stypendium Starosty Łomżyńskiego na rok szkolny 2021/2022

wrz 09, 2021
Czytaj więcej