Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
1°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Prezydent RP w Kolnie

DATA PUBLIKACJI: 2020-01-14 14:56 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Pan Prezydent Andrzej Duda z pierwszą wizytą krajową w 2020 roku udał się do Kolna, w województwie podlaskim. Wizytę rozpoczął od oddania hołdu i złożenia kwiatów pod pomnikiem żołnierzy polskich, poległych w czasie wojny w 1920 roku i pomnikiem poświęconym działaczom "Solidarności". Kwiaty razem z Prezydentem złożyli: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś i Burmistrz Kolna Andrzej Duda.

4

Następnie Prezydent otworzył konferencję „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”, którą Kancelaria Prezydenta RP organizuje jako forum do wspólnej dyskusji z samorządowcami, którzy w ten sposób uzyskują możliwość bezpośredniego przedstawienia swoich propozycji i postulatów.

Na  spotkanie z głową państwa, w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie odbywała się konferencja, przyjechali samorządowcy z całego regionu, w tym Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski. Wzięli w nim też udział podlascy parlamentarzyści - Marek Komorowski, Jacek Bogucki i Mariusz  Gromko. Prezydentowi towarzyszyli Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska i  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Prezydent Andrzej Duda otwierając spotkanie podkreślał, iż „Polska musi rozwijać się równomiernie” , równomierny rozwój jest warunkiem do korzystania z podstawowych zasad konstytucyjnych m.in. prawa do wyboru miejsca zamieszkania,  czy miejsca pracy.  
Jak mówił Prezydent - Wszędzie muszą być stwarzane dla ludzi szanse po to, żeby zasady konstytucyjne mogły być w praktyce faktycznie realizowane. Żebyśmy mieli prawdziwe prawo wyboru miejsca zamieszkania, to wszędzie musi być dobra komunikacja, która pozwoli realizować się zawodowo, biznesowo, która pozwoli  się wykształcić. W efekcie wszędzie musi być dostępna dobra szkoła, dostęp do dóbr kultury, musi być zagwarantowane bezpieczeństwo - dobrze funkcjonujące posterunki policji, dobrze działająca i dobrze wyposażona  straż pożarna. Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że do tego konieczne jest też „równomierne, sprawiedliwe i umiejętne” dysponowanie funduszami: „w taki sposób żeby mogły z nich korzystać społeczności lokalne reprezentowane przez wybrane przez siebie lokalne władze”.

 

190916031417.jpg

Łomżyńskie Anioły Biznesu 2019 wręczone!

wrz 25, 2019
Czytaj więcej

Piotr Domalewski reżyser "Cichej nocy" uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa

paź 02, 2019
Czytaj więcej

I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego

paź 30, 2019
Czytaj więcej

Połamaliśmy się opłatkiem

gru 19, 2019
Czytaj więcej