Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
16°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

XXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża za nami

DATA PUBLIKACJI: 2019-11-27 15:12 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Taniec to sztuka, która pozwala uwolnić emocje, dodaje energii, uskrzydla i sprawia, że stajemy się szczęśliwi. Tańca nie można opisać słowami, ponieważ nie wyrażają tego jak jest piękny. Tak wspaniałych wrażeń można było doświadczyć podczas XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża, który odbył się w ostatni weekend w hali sportowej w Piątnicy.

12

Na weekend do Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy zjechało ponad 300 par tanecznych z całej Polski, rodzice, instruktorzy tańca oraz liczni widzowie. Pary z Klubu "AKAT" wytańczyły wspaniałe miejsca awansując do wyższych klas tanecznych oraz otrzymały tytułu Mistrzów         i V-ce Mistrzów Województwa Podlaskiego.

Taneczne zmagania podziwiali przez 2 dni przedstawiciele samorządów, które objęły patronatem turniej: Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński i Maria Dziekońska Wicestarosta Łomżyński, Andrzej Garlicki Zastępca Prezydenta Łomży, Artur Wierzbowski Wójt Gminy Piątnica i Bogdan Bieńczyk Zastępca Wójta Gminy Piątnica.

Pierwszego dnia - 23 listopada odbyła się XIV Dziecięca Gala Taneczna o Puchar Wójta Gminy Piątnica. Turniej, na którym reprezentowały się dzieci kategorii rekreacyjnych, rozpoczął się o godzinie 11.00.

Natomiast o godzinie 17.00 Klub Tańca Towarzyskiego "AKAT" obchodził swój JUBILEUSZ 30 –lecia DZIAŁALNOŚCI. Podczas Jubileuszu zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne od par dziecięcych do par sportowych najwyższych klas tanecznych oraz dorosłych Miłośników Tańca. Na zakończenie Gali Jubileuszowej swoim pięknym wokalem uświetniła Jubileusz Pani Agnieszka Żemek- Pawczyńska, a pary Klubu "AKAT" zatańczyły wspólną choreografię, następnie był tort, confetti oraz gratulacje od przyjaciół i ludzi związanych z Klubem Tańca Towarzyskiego "AKAT".

W drugim dniu zmagań - 24 listopada odbyły się Mistrzostwa Podlaskiego Związku Tańca Sportowego oraz XXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża. Galę wieczorną poprowadziła jurorka „Tańca z Gwiazdami” Iwona Pavlovic.

Wszystkim tancerzom serdecznie gratulujemy – to była prawdziwa przyjemność na Was patrzeć i Wam kibicować!

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

Przywrócenie poradni specjalistycznych coraz bliżej!

kwi 21, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT dot. aktualnej sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

mar 20, 2020
Czytaj więcej