Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
3°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę multimedialną pn. Uroczysko – krajobrazy Kurpi.

DATA PUBLIKACJI: 2019-10-08 07:55 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Wernisaż wystawy odbędzie się 15 października 2019 roku, o godzinie 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy.

5


Multimedialna wystawa ,,Uroczysko- krajobrazy Kurpi''

Wystawa jest fotograficzno-muzyczną opowieścią, gdzie połączenie fotografii krajobrazu z tradycyjną muzyką Puszczy Zielonej tworzy spójną kompozycję. Ukazuje bogactwo i wyjątkowość Kurpiowszczyzny w różnych wymiarach .

Uroczysko-proszę posłuchać….

 

FOTOGRAFIA

Agnieszka Zielewicz

Przyrodę fotografuje od lat, specjalizując się w zdjęciach krajobrazu. Natura jest jej pasją i źródłem inspiracji. Zakochała się w pejzażu Kurpiowszczyzny, czyniąc z niej motywy swoich fotograficznych podróży i temat przewodni prezentowanych wystaw. Poprzez fotogramy wyraża podziw dla przyrody, jej różnorodności i bogactwa barw, najwięcej uwagi poświęcając naturalnym formom. Wędruje z aparatem. Uwiecznia chwile. Podgląda świat.
Jako członek Kapeli Miód na Serce uwiecznia w fotograficznych kadrach także elementy folkloru, instrumenty i taniec tradycyjny. Od lat udziela się też w działaniach społecznych na rzecz regionu i jego mieszkańców. Prowadzi warsztaty artystyczne, ekologiczne i pszczelarskie, realizując projekty oraz działania promujące Kurpie. W swojej wiejskiej chacie organizuje spotkania miłośników kurpiowskiej muzyki i tradycji. Tematykę Kurpi prezentowała podczas 3 autorskich wystaw „Przestrzeń Nienaruszona”, „Szept”, ,,Uroczysko”.

 

MUZYKA
Kapela Miód na Serce

Skład Kapeli tworzy trójka miłośników muzyki ludowej i Kurpiowszczyzny. Grają muzykę tradycyjną na zapomnianych już instrumentach, takich jak: wiejskie basy, skrzypce dłubane, bębenek obręczowy. Instrumentarium zespołu zostało w całości wykonane w warsztacie Pana Piotra Sikory, wiejskiego muzykanta i budowniczego instrumentów ludowych.

Kapelę tworzą:
Paweł Dąbkowski – skrzypce/śpiew
Agnieszka Zielewicz – basy/śpiew
Paweł Zielewicz – bębenek obręczowy/baraban
Muzycy tworzą i realizują inicjatywy służące popularyzacji polskiej muzyki tradycyjnej oraz zachowaniu wielowiekowej tradycji i folkloru Kurpi.
Wędrują po kurpiowskich wsiach spotykając się z muzykantami i śpiewakami. Utrwalają pieśni in crudo oraz muzykę w jej oryginalnym brzmieniu, nagrywają i archiwizują materiały. Organizują potańcówki, koncerty, warsztaty muzyczno- śpiewacze.

www.miodnaserce.org
fb:@miodnaserce

190916031417.jpg

Łomżyńskie Anioły Biznesu 2019 wręczone!

wrz 25, 2019
Czytaj więcej

Piotr Domalewski reżyser "Cichej nocy" uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa

paź 02, 2019
Czytaj więcej

I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego

paź 30, 2019
Czytaj więcej

Połamaliśmy się opłatkiem

gru 19, 2019
Czytaj więcej