Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
3°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Powiat Łomżyński z rekordowym dofinansowaniem dróg

DATA PUBLIKACJI: 2019-10-01 09:28 | OPUBLIKOWAŁ: Maria Dziekońska
W poniedziałek 30 września 2019 r. Wojewoda Podlaski Bohdan Józef Paszkowski uroczyście wręczył samorządowcom symboliczne czeki opiewające na kwotę uzyskanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych z pierwszego naboru 2019 roku. Do samorządów łomżyńskich – Powiatu Łomżyńskiego, Miasta Łomża i gmin trafi łącznie 49.512.621,40 zł dofinansowania na budowę lokalnych dróg, w wysokości od 50% do 80% wartości inwestycji.
 Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

14
Wicestarosta Łomż... Prezydent Łomży M... Burmistrz Jedwabn... Wójt Gminy Łomża ... Wójt Gminy Miastk... Wójt Gminy Śniado... Wójt Gminy Piątni... Wicestrosta Łomży... Poseł Bernadeta K... od lewej: Prezyde...

W pierwszym naborze Funduszu Dróg Samorządowych, który został przeprowadzony wiosną br., Powiat Łomżyński złożył 10 wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych i remontowych na drogach powiatowych położonych na terenie różnych gmin. Otrzymaliśmy na ich realizację maksymalne dofinansowanie tj.  80% wartości kosztorysowej, co daje kwotę 14.450.821,66 zł. Było to możliwe, jak zaznaczył Wojewoda, dzięki Panu Premierowi, który zwiększył proponowane dla Powiatu Łomżyńskiego dofinansowanie do górnej granicy. Ogólna wartość inwestycji w Powiecie to 18.063.527,12 zł. Różnicę stanowiącą wkład własny zabezpieczają na mocy zawartych porozumień Powiat Łomżyński solidarnie z gminami, na terenie których leżą poszczególne drogi.

Podczas spotkania, które odbyło się w sali narad Starostwa Powiatowego w Łomży, w związku ze zbliżającym się zakończeniem kadencji Wojewody Podlaskiego, samorządowcy złożyli piastującemu to stanowisko Bohdanowi Józefowi Paszkowskiemu podziękowania za ogromne wsparcie i doskonałą współpracę. Starosta Lech Marek Szabłowski wyraził przekonanie, że w Jego ocenie Bohdan Paszkowski był najlepszym Wojewodą na przestrzeni kilkudziesięciu lat, który sprawy łomżyńskich samorządów traktował zawsze z należytą wagą. Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, wręczając w imieniu zgromadzonych pamiątkowy album, dziękował również za okazywaną zawsze przez Wojewodę przychylność dla naszego regionu.

190916031417.jpg

Łomżyńskie Anioły Biznesu 2019 wręczone!

wrz 25, 2019
Czytaj więcej

Piotr Domalewski reżyser "Cichej nocy" uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa

paź 02, 2019
Czytaj więcej

I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego

paź 30, 2019
Czytaj więcej

Połamaliśmy się opłatkiem

gru 19, 2019
Czytaj więcej