Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
0°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Salon Wirtualnej Rozrywki – VR Łomża – otwarty!

DATA PUBLIKACJI: 2019-09-02 14:13 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Fundacji Ja i Ty w dniu 28 sierpnia 2019 roku otworzyła Salon Wirtualnej Rozrywki – VR Łomża (ul. Polowa 16). Prezes Fundacji Katarzyna Kuklińska przedstawiła licznie przybyłym gościom, reprezentującym różne środowiska, w jaki sposób doszło do realizacji tego nowatorskiego pomysłu. Jest to inicjatywa osób z niepełnosprawnością skierowana do wszystkich mieszkańców Łomży, regionu, ale też gości przybywających na nasz teren. Salon jest oryginalnym pomysłem opartym o najnowocześniejsze technologie.

5

Znajdują się w nim dwa stanowiska z goglami HTC Vive Pro oraz około 160 gier, symulacji i animacji dla różnych grup wiekowych. Najmłodszych ucieszą różne animacje czy wyprawy w barwny świat Star Wars lub Spidermana. Tutaj można również pograć w liczne gry sportowe, umożliwiające zjazd na nartach, bronienie bramki i wiele innych form aktywności.

Podkreślam nie tylko rozrywkowy charakter tej usługi, bo ma ona również walor edukacyjny, oświatowy i relaksacyjny – mówi Katarzyna Kuklińska. – Może również w przyszłości terapeutyczny, bo są podstawy by sądzić, że ta technologia wpływa korzystnie na osoby z autyzmem. Zgłębiamy więc dostępne aplikacje i symulacje, wiedząc już, że dzięki niektórym można lepiej się uczyć czy doświadczać, również rzeczy, które dla wielu osób są niedostępne. Na przykład nie każdy z nas zdecyduje się na realny skok na bungee, a tu można bezpiecznie i bardzo realistycznie spróbować, gdzie, co, najwyżej przewrócimy się na matę

Salon udało się stworzyć, dzięki unijnej dotacji w wysokości 100 tysięcy złotych od Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz współpracy fundacji z innymi instytucjami, np. Powiatowym Urzędem Pracy. Salon Wirtualnej Rozrywki – VR Łomża jest wyremontowany i przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. Stworzono pięć nowych miejsc pracy, w tym cztery dla osób z niepełnosprawnością i jednej długotrwale bezrobotnej.

To nie tylko coś nowego w Łomży i stworzenie pięciu miejsc pracy, ale też pierwsza siedziba naszej fundacji – nie kryje radości Katarzyna Kuklińska, prezes Fundacji Ja i Ty. – Poza salonem będziemy tu mieli również część biurową, więc to dla nas duży krok w przód, umożliwiający jeszcze aktywniejsze funkcjonowanie

 W zależności od wybranej atrakcji zabawa kosztuje od 5 do 20 zł od osoby.

Gratulujemy ciekawej inicjatywy. Miejsce to z pewnością wpisze się w mapę popularnych atrakcji naszego miasta i powiatu.

190916031417.jpg

I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego

paź 30, 2019
Czytaj więcej

Połamaliśmy się opłatkiem

gru 19, 2019
Czytaj więcej

Wręczyliśmy stypendia i Nagrody Starosty Łomżyńskiego za promocję Powiatu!

lis 12, 2019
Czytaj więcej

Powiat Łomżyński trzeci w województwie w pozyskiwaniu środków z FDS!

gru 27, 2019
Czytaj więcej