Motyl

Powiat Łomżyński

Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019

  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019
  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019
  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019
  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019
  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019
  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019
  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019
  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019
  • Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019

Protokół

Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich

odbywającego się w ramach XXVI Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

Jury w składzie:

1. Małgorzata Jędruch-Włodarczyk – członek jury, dziennikarka, producentka muzyczna

2. Anna Borucka - Szotkowska – członek jury, muzykolog, dziennikarka Polskiego Radia

4. Teresa Pardo – członek jury, folklorysta, specjalista ds. folkloru kurpiowskiego

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii konkursowej wykonywania utworów tradycyjnych:

zespoły śpiewacze– grupa dorosłych

I nagroda Zespół Śpiewaczy z Turośli

Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - Kobiety

Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - Mężczyźni

II nagroda "Kurpiowszczyzna Senior" Grupa Kobiet z Myszyńca

Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu – Kobiety
Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

III nagroda Zespół Śpiewaczy Kobiet "Pniaki i krzaki" z Lelisa

Zespół Śpiewaczy z Kuzi – Kobiety
Wyróżnienie Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie Białe"

Grupa Śpiewacza Kobiet – Kurpiowszczyzna z Myszyńca
Grupa Śpiewacza Kobiet z Czarni 

zespoły śpiewacze – grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda "Poziomecki"
"Kurpiki" z Wykrotu
II nagroda Grupa Śpiewacza "Carnionecki"
Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
III nagroda Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie Białe"
Wyróżnienie Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy "Łomża"

zespoły folklorystyczne - dorośli:

I nagroda Zespół Folklorystyczny "Kurpiowszczyzna"

III nagroda Integracyjny Zespół Folklorystyczny "Szansa" z Zambrowa

nagroda specjalna - Zespół Pieśni i Muzyki Białoruskiej "Gościniec" z Grodna


zespoły folklorystyczne – dzieci i młodzież:

II nagroda Zespół Folklorystyczny "Pniaki i krzaki"
Wyróżnienie Grupa Dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża"
Zespół Taneczny z Nowogrodu
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

soliści śpiewacy – dorośli:

I nagroda Elżbieta Kasznia

Stanisław Archacki
Krystyna Pawelczyk

II nagroda Weronika Gwiazda
Eugenia Kuliś

III nagroda Paweł Dąbkowski
Hanna Ksepka
Wyróżnienie Jadwiga Dziczek
Anna Kulas "Kurpiowszczyzna"
Ewa Łępicka

soliści śpiewacy - grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda Emilia Dzieżyk
II nagroda Adam Szydlik
III nagroda Kamil Mróz
Alicja Chojnacka z ZPiT "Kurpie Białe"

gawędziarze - dorośli:

I nagroda Władysław Gwiazda

II nagroda Michał Piotr Grzegorczyk

Wyróżnienie Hanna Brodowska

gawędziarze - dzieci:

I nagroda Alicja Drężek
III nagroda Mateusz Dziczek

soliści instrumentaliści – grupa dorosłych:

I nagroda Ryszard Maniurski

II nagroda Jan Kania

III nagroda Dariusz Jedwabnik

soliści instrumentaliści – grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda Radosław Ropiak

III nagroda Adam Sadłowski

Dawid Sutkowski
Karol Sadłowski

wyróżnienie Tomasz Geryk

Kacper Piórkowski
Paulina Żyra
Wiktoria Julia Zielińska
Natalia Zadroga

kapele - dorośli:

I nagroda Kapela Grzesia

Kapela "Łysozianie"

II nagroda Kapela Jana Kowalczyka

Kapela Jana Kani z Turośli

III nagroda Kapela "Bałdygowie"
Wyróżnienie Kapela Kurpiowska ROK
Nagroda specjalna im. Heleny i Bolesława Olbryś – Kapela "Miód na serce"


kapele - dzieci:

Wyróżnienie "Kurpiowskie smyczki" ROK-ŁTM

Pary taneczne - dorośli:

I nagroda Teresa Andrzejczyk i Mariusz Pliszka

II nagroda Zuzanna Lis i Henryk Dziczek

 

Fundatorami nagród Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego oraz Bogumiła i Marek Olbryś.


Na tym protokół zakończono.

Nowogród, dn. 16.06.2019 r.

2019-06-18 08:13 Opublikował: Wydział PRiK
Autor treści: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.