Motyl

Powiat Łomżyński

Zbliżają się czwarte wybory do Europarlamentu

Zbliżają się czwarte wybory do Europarlamentu
http://www.europarl.europa.eu/poland/pl/strona_glowna/tym-razem-g-osuj-wybory-europejskie-2019.html
Już wkrótce - 26 maja 2019 roku – kolejny raz będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Wybory europejskie są jednym z największych wydarzeń demokratycznych na świecie. 751 posłów do Parlamentu Europejskiego reprezentuje ponad 500 mln obywateli z 28 państw członkowskich. Niestety wciąż borykamy się z bardzo niską frekwencją w wyborach do PE, która w naszym powiecie jest jeszcze niższa niż średnia w kraju, czy województwie podlaskim.

Frekwencja w wyborach do europarlamentu

Potraktujmy udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego jako realizację prawa do decydowania o naszych własnych sprawach. Nasz głos ma ogromne znaczenie! To kogo wybierzemy i kto będzie nas reprezentował w Europarlamencie realnie przełoży się na nasze codzienne życie. Parlament Europejski bowiem podejmuje wspólnie z Radą UE decyzje regulujące takie dziedziny życia, jak: zdrowie, rolnictwo, bezpieczeństwo żywności, ochrona konsumentów, środowisko, swoboda podróżowania oraz większość gałęzi gospodarki. Nawet dziedziny, w których państwa członkowskie samodzielnie podejmują decyzje, takie jak edukacja i kultura, są często przedmiotem działań wspierających ze strony UE.

Pamiętajmy, że jako Polacy, Europejczycy budujemy dom przyszłych pokoleń. Nie bądźmy statystami – aktywnie kształtujmy przestrzeń naszego życia.

2019-04-09 13:24 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.