Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
16°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Druga edycja warsztatów "PARASOL"

DATA PUBLIKACJI: 2019-02-27 12:34 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
27 lutego br. na Placu Niepodległości w Łomży odbyła się druga edycja warsztatów pn. „PARASOL”, których celem jest przygotowanie administracji cywilnej, służb i inspekcji do współdziałania z Wojskami Obrony Terytorialnej w zakresie wsparcia lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych. Gospodarzem pokazu tzw. modułu zadaniowego Batalionu Łomżyńskiego Obrony Terytorialnej był dowódca podpułkownik Krzysztof Rabek. W pokazie udział wziął Starosta Lech Marek Szabłowski oraz Wicestarosta Maria Dziekońska.
źródło: www.4lozma.pl

źródło: www.4lozma.pl

3

W warsztatach udział wzięli przedstawiciele 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (1PBOT), 13 batalionu lekkiej piechoty, samorządów oraz podległych im służb i instytucji odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe na terenie Łomży oraz powiatów łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego i zambrowskiego. Celem tego projektu ma być wypracowanie optymalnego modelu wykorzystania potencjału Sił Zbrojnych RP w procesie zarządzania kryzysowego.

W tzw. module zadaniowym OT znajduje się 10 starów (w każdym może jechać po 24 żołnierzy), sprzęt inżynieryjno-saperski, piły spalinowe, łodzie z silnikami, agregaty prądotwórcze, pompy szlamówki czy quady.

Była to druga, po Białymstoku, edycja „PARASOLA” w województwie podlaskim. Kolejne warsztaty zaplanowane są w Suwałkach (5-6 marca br.) oraz w Bielsku Podlaskim (20-21 marca br).

190916031417.jpg

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Profesor Aleksander Hall o Romanie Dmowskim

cze 18, 2019
Czytaj więcej