Motyl

Powiat Łomżyński

Druga edycja warsztatów "PARASOL"

Druga edycja warsztatów
źródło: www.4lozma.pl
  • Druga edycja warsztatów
  • Druga edycja warsztatów źródło: www.4lozma.pl
27 lutego br. na Placu Niepodległości w Łomży odbyła się druga edycja warsztatów pn. „PARASOL”, których celem jest przygotowanie administracji cywilnej, służb i inspekcji do współdziałania z Wojskami Obrony Terytorialnej w zakresie wsparcia lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych. Gospodarzem pokazu tzw. modułu zadaniowego Batalionu Łomżyńskiego Obrony Terytorialnej był dowódca podpułkownik Krzysztof Rabek. W pokazie udział wziął Starosta Lech Marek Szabłowski oraz Wicestarosta Maria Dziekońska.

W warsztatach udział wzięli przedstawiciele 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (1PBOT), 13 batalionu lekkiej piechoty, samorządów oraz podległych im służb i instytucji odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe na terenie Łomży oraz powiatów łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego i zambrowskiego. Celem tego projektu ma być wypracowanie optymalnego modelu wykorzystania potencjału Sił Zbrojnych RP w procesie zarządzania kryzysowego.

W tzw. module zadaniowym OT znajduje się 10 starów (w każdym może jechać po 24 żołnierzy), sprzęt inżynieryjno-saperski, piły spalinowe, łodzie z silnikami, agregaty prądotwórcze, pompy szlamówki czy quady.

Była to druga, po Białymstoku, edycja „PARASOLA” w województwie podlaskim. Kolejne warsztaty zaplanowane są w Suwałkach (5-6 marca br.) oraz w Bielsku Podlaskim (20-21 marca br).

2019-02-27 12:34 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.