Motyl

Powiat Łomżyński

Jasełka w Muzeum Przyrody w Drozdowie

„Chwała na wysokości Bogu” – taki miał tytuł, wzruszający i rodzinny z natury, wieczór kolęd 2019 w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Jeziorku. Był wyjątkowy, bo zadedykowany szacownemu ks. kanonikowi Janowi Grochowskiemu, który obchodził piękny jubileusz 60 lat kapłaństwa. Ksiądz Jan, choć emeryt, jest zaangażowanym społecznikiem  i pasjonatem tworzenia zegarów – ma już ponad tysiąc okazów, z których wiele było eksponowanych na licznych wystawach.

 

Jasełka w reżyserii pani Ireny Bazydło. Chór „Szkolne Słowiki” pod opieką artystyczną Beaty Sejnowskiej-Runo, dyrektora Szkoły. Kolędy odwieczne i te współczesne, śpiewane solo, z chórem, z publicznością. Ciekawe opowieści o życiu ks. Jubilata, „Gawęda o Małym Jezusicku” sybiraka Mariana Paliwody. Słodkości, jubileuszowy smaczny tort. A nade wszystko moc życzeń dla ks. Jana, życzliwość i dobre słowo wśród  gości i wykonawców stworzyły międzypokoleniową wspólnotę: od najmłodszych przedszkolaków, poprzez dzieci, młodzież i rodziców, aż po szacowne babcie i szacownych dziadków.  

I tak oto rok 2019 Muzeum Przyrody w Drozdowie rozpoczęło tak jak w zamierzchłych czasach: z radością i zachwytem dziecka oraz mocnym autorytetem  seniora, wokół którego zgromadziła się cała rodzinna społeczność. 

2019-01-21 08:00 Opublikował: Wydział PRiK
Autor treści: Muzeum Przyrody w Drozdowie

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.