Motyl

Powiat Łomżyński

W świątecznym nastroju- koncert z cyklu „Muzyczne Wieczory u Lutosławskich”

W świątecznym nastroju- koncert z cyklu „Muzyczne Wieczory u Lutosławskich”

Koncert zorganizowany w Muzeum przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, 20 grudnia 2018 roku, wykonały: 

ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran, prowadzenie koncertu
MARTYNA KOMINIARCZUK-MICHAŁOWSKA – sopran
IWONA WALL – mezzosopran
EWA SZPAKOWSKA – fortepian

Program koncertu obejmował kolędy tradycyjne, kolędy artystyczne i piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Były tradycyjne polskie kolędy oraz te w nowych opracowaniach polskich kompozytorów: Adama Maklakiewicza, Feliksa Nowowiejskiego i Witolda Lutosławskiego. Nie zabrakło również repertuaru zagranicznego – koncert rozpoczęła europejska kolęda śpiewana w średniowieczu  „Adeste Fideles”, zabrzmiała też kolęda niemiecka Maxa Regera, francuska „Les anges dans nos campagnes”, utwór Engelberta Humperdincka oraz „Feliz Navidad” Jose Feliciano.

 

 

ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA  ma w swoim repertuarze ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego. Od 2010 r. pracuje jako profesor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Swój czas dzieli pomiędzy działalność pedagogiczną, naukową i publicystyczną, ale przede wszystkim aktywną działalność koncertową. Jest twórcą i dyrektorem Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie. Od 2009 roku prowadzi w tym mieście Międzynarodowe Warsztaty Wokalne.

MARTYNA KOMINIARCZUK-MICHAŁOWSKA jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, obecnie kształci swój warsztat wokalny pod stałą opieką prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej. Laureatka wielu konkursów m. in. III Ogólnopolskiego Konkursu im. Felicji Krysiewicz w Bydgoszczy oraz Ogólnopolskiego Konkursu im. Marii Stankowej w Olsztynie.

 IWONA WALL - studentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno- aktorskim. Od 2016 roku jest tancerką i wokalistką Szczecińskiego Teatru Muzycznego Fame.
W 2018 roku dołączyła do Poznańskiego Chóru Kameralnego Poznań Chamber Choir, z którym realizuje różnorodne projekty muzyczne.

EWA SZPAKOWSKA – pianistka, jest wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi.
Współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Austria, Francja, Włochy, Martynika).  Dokonuje nagrań radiowych i telewizyjnych.

2019-01-02 15:14 Opublikował: Wydział PRiK
Autor treści: Muzeum Przyrody w Drozdowie

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.