Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
2°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

TAK ZACZYNALI NAJWIĘKSI SKRZYPKOWIE ŚWIATA…N.PAGANINI, D.OJSTRACH, Y.MENUHIN, W.WIŁKOMIRSKA, K.KULKA

DATA PUBLIKACJI: 2018-09-10 15:22 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Inga Wawrzynkowska – Stypendystka Starosty Łomżyńskiego w dziedzinie artystycznej zdobywczynią I nagrody na III Międzynarodowym Konkursie im. Feuricha w Wiedniu i głównej nagrody specjalnej – wyjazdu z występem do Cleveland w Stanach Zjednoczonych, w lipcu 2018 roku.

2

Rok 2017/2018 przyniósł Indze Wawrzynkowskiej młodziutkiej skrzypaczce, uczennicy 2 klasy Państwowego Gimnazjum Nr 6 w Łomży i Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II Stopnia w Łomży,  deszcz nagród i falę sukcesów.

Skrzypaczka w  lipcu 2018 r. zdobyła I nagrodę na III International  Feurich Wettbewerb w Wiedniu  i główną nagrodę specjalną – wyjazd z występem  do Cleveland w Stanach Zjednoczonych.

Te laury poprzedziły wcześniejsze:

  • I nagroda i tytuł laureata w  II Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Skrzypcowe” w Poznaniu – 27-29 kwietnia 2018 r.;
  • III nagroda i  Tytuł Laureata na Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym w Kielcach – 7-9 kwietnia 2018r.;
  • III nagroda i  Tytuł Laureata na XVI  Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy  – 7-9 marca 2018r.;
  • III nagroda i  Tytuł Laureata na XVII  Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarebskiego  – 23-29 października 2017r..

Te sukcesy to efekt nadzwyczajnego talentu jak i  codziennej ciężkiej pracy i systematycznego doskonalenia warsztatu artystycznego.

W okresie stypendialnym Inga brała czynny udział  w międzynarodowych i ogólnopolskich  Kursach, Akademiach i Warsztatach skrzypcowych, m.in. w warsztatach  w Europejskim Centrum im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w Mistrzowskich  Warsztatach Skrzypcowych dla Laureatów Ogólnopolskich  Konkursów w Gdańsku, w Kursie Mistrzowskim w Busku Zdroju, w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Łańcucie w klasie  Konstantego Andrzeja  Kulki, który osobiście wybrał Ingę  jako swoją uczennicę. Zwieńczeniem kursu był występ na Sali Balowej na Zamku Potockich w Łańcucie.

Jak podkreśla Inga szczególnym wsparciem są dla niej mama-Irena Wawrzynkowska,, będąca akompaniatorem, Pani prof. Monika Zarzycka, pod opieką której  doskonali swoje umiejętności, a także nauczyciele gimnazjum, na czele z wychowawczynią Pani Anna Samluk .

Gratulujemy sukcesów!!

Cieszymy się , że mogliśmy mieć swój śladowy wkład w doskonalenie warsztatu artystycznego Ingi . Wierzymy, iż w przyszłości nazwisko Ingi Wawrzynkowskiej  zostanie dopisane  do nazwisk wielkich skrzypków Wandy Wiłkomirskiej, Konstantego Andrzeja Kulki, Krzysztof Jakowicza, Kai Danczowskiej.

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Festiwalowa Gala zamykająca XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

lip 15, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej