Motyl

Powiat Łomżyński

SEMINARIUM INFORMACYJNE Mikrodotacje FIO 2018 w województwie podlaskim

  • SEMINARIUM INFORMACYJNE Mikrodotacje FIO 2018 w województwie podlaskim
  • SEMINARIUM INFORMACYJNE Mikrodotacje FIO 2018 w województwie podlaskim
W dniu 5 września br. o godz. 11.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży odbędzie się Seminarium informacyjne dla organizacji pozarządowych i osób fizycznych (inicjatorów grup nieformalnych) zainteresowanych ubieganiem się o dotacje w ramach konkursu grantowego Mikrodotacje FIO 2018 w województwie podlaskim na realizację własnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej to projekt realizowany przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w ramach Priorytetu 1 – Inicjatywy Lokalne Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – edycja 2018. Jego celem jest wzrost aktywności obywatelskiej i wzmocnienie potencjału III sektora w województwie podlaskim.

Zapraszamy zatem organizacje pozarządowe i osoby fizyczne (inicjatorów grup nieformalnych) zainteresowanych ubieganiem się o dotacje w ramach konkursu grantowego Mikrodotacje FIO 2018 w województwie podlaskim do udziału w seminarium informacyjnym.

Termin: 05.09.2018, godz. 11:00.

Miejsce: Starostwo Powiatowe w Łomży, Szosa Zambrowska 1/27

Na seminarium przedstawione zostaną zasady ubiegania się o środki na realizację inicjatyw społecznych w rozpoczynającym się właśnie konkursie grantowym.

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy oraz grupy nieformalne i samopomocowe.

Na realizację lokalnych inicjatyw można uzyskać dotację  w wysokości do 5 000zł.

Projekty realizowane w ramach konkursu mogą dotyczyć edukacji (np. warsztaty, spotkania, kursy, szkolenia), kultury (np. zajęcia artystyczne, wystawy, koncerty w otwartej przestrzeni), rekreacji i innych działań, które przyczynią się do zwiększenia zaangażowania organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w realizację oddolnych inicjatyw w środowisku lokalnym.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz wniosku o dofinansowanie są dostępne na stronie internetowej: http://mikrodotacjepodlaskie.pl/.

 

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych

w Białymstoku

2018-08-27 13:43 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.