Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
11°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Wersalinka" w Muzeum Przyrody w Drozdowie

DATA PUBLIKACJI: 2018-08-17 07:47 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP

10

Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Wersalinka" wystąpiła w Muzeum letnim popołudniem, 15 sierpnia 2018 roku. Park muzealny rozbrzmiał dynamicznymi przebojami muzyki popularnej, klasycznej i patriotycznej. Koncert, w połączeniu z urokiem młodości i tańca mażoretek z grupy „Enigma” z Zambrowa oraz „Senioritas” z Dobrzenia Wielkiego wywołał wśród publiczności wiele radości i uśmiechu, co zaowocowało gromkimi brawami po każdej kompozycji. Efektownym zakończeniem występu była musztra paradna, przyjęta równie owacyjnie.

Dodatkową, miłą niespodzianką popołudnia był występ chóru "Śpiewające serce" z Lidy na Białorusi. Koncerty w 2018 roku są w szczególnym okresie – okresie świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Łotwę i Estonię.

Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Wersalinka” ma już 13 lat. W tym czasie odbyło się ponad 100 koncertów z udziałem łącznie ok. 800  młodych muzyków. W tym roku koncert przygotowali przedstawiciele trzech państw: Estonii, Łotwy i Polski, w tym z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie i członkowie Akademickiej Orkiestry Dętej z Białegostoku.  

Występ był efektem kilkudniowych warsztatów, których koordynatorem w Polsce jest prowadzący koncerty Tomasz Czarnecki – Prezes Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży „Kuźnia” z Białegostoku, po stronie estońskiej organizacją pobytu orkiestry zajmuje się Leili Kuusk.  Orkiestrą dyrygowali: Oleg Kolesniczenko, Rusłan Margewicz, Cezary Witkowski i Krzysztof Witkowski, a solo zaprezentowali się Cezary Witkowski – na trąbce oraz Kamil Pomykała – na klarnecie. 

Choreografię układów tanecznych mażoretek prowadziła Marta Jabłońska. Występujące zespoły taneczne mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami. Zespół Enigma z Zambrowa prowadzony przez Marię Gierasiumiuk jest zdobywcą mistrzostwa Polski regionu północno-wschodniego i w tym roku reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy. Zespół „Senioritas” z Dobrzynia Wielkiego, prowadzony przez Martę Jabłońską, jest wielokrotnym zdobywcą mistrzostwa Polski, trzykrotnym zdobywcą Grand Prix naszego kraju oraz wielokrotnym mistrzem Europy i świata.

190916031417.jpg

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Profesor Aleksander Hall o Romanie Dmowskim

cze 18, 2019
Czytaj więcej