Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
18°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu

DATA PUBLIKACJI: 2018-06-08 09:20 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Od 1 czerwca br. trwa nabór kandydatur w drugiej edycji konkursu gospodarczego “Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Inicjatywa dedykowana jest przedsiębiorcom działającym na terenie ziemi łomżyńskiej. Podczas briefingu prasowego w Kinie Millenium do udziału w przedsięwzięciu zachęcały władze Powiatu Łomżyńskiego i Miasta Łomża.
Źródło: www.4lomza.pl

Źródło: www.4lomza.pl

3

Prezydent Łomży po krótce opowiedział o realizowanej inicjatywie. Podkreślił, że była ona długo oczekiwana przez środowisko przedsiębiorców, a  pierwsza edycja pokazała, że takiego wydarzenia w naszym mieście brakowało. Przypomniał, że w ubiegłym roku nagrody były przyznane w sześciu kategoriach, a w tej edycji dojdą dwie kolejne. – „Kobieta Biznesu”, która ma docenić przedsiębiorcze panie odnoszące sukcesy w działalności gospodarczej oraz „Super Anioł”, mający na celu nagrodzenie przedsiębiorców co najmniej od 20 lat prowadzących w naszym mieście swoją działalność i którzy w tym czasie zapisali się w jego historii – wyjawił prezydent Chrzanowski. Dodał, że zależy mu na bardzo dobrych kontaktach z łomżyńskimi przedsiębiorcami, ale też biznesmenami z zewnątrz, którzy widząc tutaj dobry klimat dla inwestorów, są zainteresowani prowadzeniem swoich interesów w naszym mieście i regionie.

Wicestarosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski dodał, że oprócz rozszerzenia formuły „Łomżyńskich Aniołów Biznesu”, organizatorzy konkursu chcą do udziału w nim zaangażować całe społeczeństwo. - W kategorii "Ambasador Ziemi Łomżyńskiej", w której mogą zostać nagrodzone nie tylko firmy, ale również osoby fizyczne i organizacje, które przyczyniają się do promocji i rozwoju ziemi łomżyńskiej w Polsce i zagranicą, uruchomiony zostanie system głosowania internetowego na kandydatów. Ta formuła pozwoli mieszkańcom mieć swój wkład w całe te przedsięwzięcie – mówił wicestarosta. Dodawał, że poruszając się po Łomży widoczne są zarówno  nowe firmy, jak i te, które funkcjonują tutaj od lat, ale również poza samym miastem, na terenie sąsiednich gmin, można zauważyć mnogość różnorakich przedsiębiorstw. - Zależy nam na tym, by przy okazji tego konkursu je również pokazać.  Dlatego zachęcamy do zgłaszana się do niego, byśmy mogli zobaczyć tych najlepszych i na tyle, na ile jest to możliwe, ich docenić – mówił Lech Marek Szabłowski. 

Prezydent Mariusz Chrzanowski dodał także, iż w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez nasz kraj, Spółdzielnia Socjalna „Alexis” pozyskała środki zewnętrzne w ramach FIO na aktywizację osób po 60. roku życia. Dla wszystkich laureatów uszyją oni  specjalne "orzełki", które wręczone zostaną na uroczystej gali 5 października w Kinie Millenium.

II edycja konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu” została objęta patronatem honorowym przez: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Podlaski Związek Pracodawców. Partnerami konkursu są Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Hexa Bank Spółdzielczy, Kino Millenium, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Patronatu medialnego udzieliła TVP 3 Białystok. Sponsorem głównym jest PKO Bank Polski. 

Szczegółowe informacje, regulamin, wniosek o przyznanie nagrody, ankieta i arkusz oceny wniosku dostępne są na stronie internetowej www.powiatlomzynski.pl, www.biznes.um.lomza.pl, www.pup.lomza.pl.

Zapraszamy do udziału.

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

Przywrócenie poradni specjalistycznych coraz bliżej!

kwi 21, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT dot. aktualnej sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

mar 20, 2020
Czytaj więcej