Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
16°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Noc Muzeów w Muzeum Przyrody w Drozdowie

DATA PUBLIKACJI: 2018-05-21 10:56 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
15

 

Jak co roku Muzeum Przyrody w Drozdowie włącza się w akcję Europejskiej Nocy Muzeów. W Polsce Noc Muzeów odbędzie się po raz 15, w Drozdowie po raz 7.

Noc Muzeów cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem. Jest to świetna okazja, by znane muzea jak i różnego rodzaju instytucje zobaczyć w nowej odsłonie.

Muzeum Przyrody w Drozdowie przygotowało na tę okazję szereg propozycji dotyczących przyrody, historii i sztuki.

Tym razem mogliśmy wysłuchać ciekawej prelekcji dr Gwidona Jakubowskiego z Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.

Dr Jakubowski ze swadą opowiadał o swojej pracy naukowej oraz wyprawach w najbardziej odległe zakątki świata. Mówił o znaleziskach paleontologicznych m.in. mamutów i słoni leśnych na terenie Polski.

Gwidon Jakubowski był kierownikiem grupy, która dokonała rekonstrukcji szkieletu nogi mamuta znajdującej się ekspozycji stałej MP w Drozdowie.

 

Blok dotyczący przyrody to również prelekcja kustosz MP Teresy Grużewskiej „Jak żyć w zmienionym środowisku? Za i przeciw GMO”, pokaz karmienia piranii i innych ryb akwariowych zebranych na wystawie stałej „Podwodny Świat Pięciu Kontynentów” oraz pokaz filmów przyrodniczych m.in. materiałów z nurkowania w Narwi i Biebrzy.

 

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum realizuje cykl spotkań historycznych podczas których prezentowane są filmy dotyczące tej tematyki.

 

W czasie Nocy Muzeów zaprezentowany został zrealizowany w 2012 r. film dokumentalny w reżyserii Piotra Boruszkowskiego „ Zapomniany Generał. Tadeusz Jordan Rozwadowski.” Pokazowi towarzyszyła prelekcja kustosza Marcina Rydzewskiego.

Prezentacja zgromadziła liczną publiczność zainteresowaną tematem jednego z największych wodzów w historii naszego kraju, który był twórcą Wojska Polskiego i współtwórcą zwycięstwa w 1920r.

 

Miłośnicy historii oraz melomani mogli posłuchać muzyki hiszpańskiej – koncertu gitarowego „Muzyka hiszpańska jakiej nie znacie” oraz prelekcji na temat Sofii Casanova Lutosławskiej w wykonaniu Wojciecha Popielarza – solisty koncertowego i nauczyciela gitary w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku. Znakomite wykonanie oraz dowcip i znajomość tematu związanego z postacią Sofii Casanova Lutosławskiej zachwyciły uczestników spotkania.

 

Do późnych godzin nocnych uczestnicy Nocy Muzeów, którzy chcieli odwiedzić Muzeum Przyrody w Drozdowie zwiedzali wystawy stałe, czasowe, park muzealny oraz ścieżkę przyrodniczą „Ostoja Drozdowska.”

 

Wszystkich chętnych i zainteresowanych ofertą  Muzeum Przyrody w Drozdowie zapraszamy na co dzień  a od święta podczas Nocy Muzeów.

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej