Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
11°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Muzyka Klasyczna w Dworze Lutosławskich

DATA PUBLIKACJI: 2018-05-04 11:36 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP

4

 "Muzyka Klasyczna w Dworze Lutosławskich"

 

Koncert fortepianowy w Muzeum, w dniu 3 maja 2018 r., odbył się z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystąpiły w nim: Urszula Kulesza i Katarzyna Strączek, studentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku, w klasie fortepianu prof. Leszka Kota.

Katarzyna Barbara Strączek swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Żywcu pod kierunkiem mgr Bronisławy Tyc. Następnie swoje umiejętności rozwijała w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Żywcu w klasie mgr Adama Podreza. W 2009 roku otrzymała wyróżnienie w XIII Konkursie Młodych Mistrzów Klawiatury w Krakowie. Podczas kursów muzycznych pobierała nauki gry u profesorów takich jak: Czesław Stańczyk, Joanna Kurpiowska, Mariusz Tytman.  Podczas studiów kształciła się również w dziedzinie kameralistyki grając w licznych zespołach prowadzonych przez: ad. dr Olgę Anikiej, ad. dr hab. Katarzynę Makal-Żmuda, st. wykł. dr Annę Misior. Uczestniczyła w I Konkursie Kameralistyki Fortepianowej im. Zbigniewa Popielskiego z wokalistą Pawłem Cichońskim. Działa czynnie jako solistka i kameralistka.

Urszula Adrianna Kulesza – naukę gry na fortepianie pobierała w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Do jej szczególnych osiągnięć należą: wyróżnienie na I Białostockim Festiwalu Twórczości Muzycznej w Białymstoku, I miejsce i Grand Prix za utwór "Ruch myśli" na fortepian na II Białostockim Festiwalu Twórczości Muzycznej w Białymstoku oraz I miejsce i Grand Prix  na III Białostockim Festiwalu Twórczości Muzycznej. Jej zdolności kompozytorskie zostały zauważone w konkursach "MAT- wygrywa Miłość Akceptacja Tolerancja" gdzie trzykrotnie zdobyła I nagrodę. Działa również jako kameralistka pod kierunkiem prof. Macieja Krassowskiego. Przez 4 lata grała w trio fortepianowym, a od roku w duecie fortepianowym, z którym zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych "Grajmy razem" w Zamościu.

Program koncertu

Urszula Kulesza

Johannes Brahms Trzy Intermezzi op. 117

nr 1Es-dur

nr 2 b-moll

nr 3cis-moll

 

Isaac Albeniz Granada z cyklu Suita hiszpańska

Maurice Ravel Igraszki wody

 

Katarzyna Strączek

Fryderyk Chopin Nokturn c-moll op. 48 nr 1

Fantazja - Impromtu cis-moll op. pośm.

Karol Szymanowski Preludia op. 1 (1901)

 nr 1 h-moll

nr 2 d-moll

nr 3 Des-dur

nr 4 b-moll

nr 5 d-moll

nr 6 a-moll

 nr 7 c-moll

nr 8 es-moll

nr 9 b-moll

190916031417.jpg

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Profesor Aleksander Hall o Romanie Dmowskim

cze 18, 2019
Czytaj więcej

Nie żyje Edward Łada Radny Powiatu Łomżyńskiego

cze 19, 2019
Czytaj więcej