Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
9°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Piotr Domalewski gościnnie w Muzeum Przyrody w Drozdowie

DATA PUBLIKACJI: 2017-12-04 09:05 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Na zaproszenie Wicestarosty Lecha Marka Szabłowskiego w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyło się spotkanie z Piotrem Domalewskim, który odwiedził Łomżę w związku z premierą swojego filmu „Cicha Noc”. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie z udziałem m.in. Wicestarosty Lecha Marka Szabłowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Jarosława Kuleszy, Anny Archackiej Dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Jarosława Cholewickiego Dyrektora ROK w Łomży.

3

Piotr Domalewski to zdobywca Złotych Lwów za film „Cicha noc” na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, najcenniejszej z nagród w branży filmowej.

Film Piotra Domalewskiego „Cicha noc” opowiada o pełnej napięć wigilijnej nocy. W „Cichej nocy” Piotr Domalewski  w sposób  mistrzowski analizuje relacje międzyludzkie,  skomplikowane więzi rodzinne, budując emocjonalne napięcia. Interesujące są  zabawne  i  pobudzające  do refleksji dialogi.

 „Cicha noc” otrzymała równocześnie szereg nagród pozaregulaminowych:

- Nagrodę Dziennikarzy akredytowanych przy Festiwalu;

- Don Kichota – nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych;

- Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych;

- Nagrodę Jury Młodych dla Najlepszego Filmu Konkursu Głównego;

- Kryształową Gwiazdę ELLE.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Głównym tematem rozmów były oczywiście kulisy powstania filmu „Cicha Noc”. Film trafił do kin 24 listopada br. – obejrzało go już ponad 100 tys. widzów.

Powiat z dumą wspiera osoby młode i utalentowane. W latach 2012 – 2014 dofinansował 2 krótkometrażowe etiudy w reżyserii Piotra Domalewskiego. Pierwszy z filmów „Obcy” był kręcony w miejscowościach na terenie powiatu łomżyńskiego (Kramkowo, Wierciszewo, Wiktorzyn, Żelechy). Jest on zdobywcą wielu nagród m.in. nagroda za scenariusz w kategorii studentów i absolwentów szkół filmowych na Festiwalu Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni", Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych w Koninie czy Grand Prix na Międzynarodowym Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego "Cinemaforum" w Warszawie. Drugi film pn. "Jedyne wyjście" także zostal zauważony w świecie filmowym. W 2015 roku zdobył on nagrodę publiczności na International Student Film Festival Flicks w Groningen oraz w 2016 Wyróżnienie na Leiden International short Film Experience.

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej