Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
14°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

"Tacy Sami" wystąpili na Festiwalu "Mode H 2017"

DATA PUBLIKACJI: 2017-12-01 10:31 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Prawie 4000 osób wzięło udział w dwóch spektaklach Mode H 28 listopada 2017 roku w Tours, we Francji. Polskę reprezentowała grupa taneczna Tacy Sami z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

39

 

Jak w każdej edycji Mode H, tak i tym razem duża sala centrum kongresowego w Vinci była pełna. Rozpoczęty piętnaście lat temu projekt był początkowo pokazem mody przystosowanym do niepełnosprawności. Spektakl przekształcił się o formy choreograficzne, ale zawsze związane z tematem wyłączenia i różnic. Dziewięć grup z siedmiu krajów, w tym z Łotwy, Portugalii, Polski, Hiszpanii, Francji z Tours i Bordeaux, zaprezentowało choreograficzne show zakończone znakomitym finałem wyreżyserowanym przez artystę Nello.

Francuskie Centrum Mutualite Francaise, kontynuuje wydarzenie Mode H, aby przyczynić się do promowania dostępu do kultury, integracji, socjalizacji, poprawy wizerunku i poczucia własnej wartości osób niepełnosprawnych, ale także zmienić opinię publiczną, a tym samym uświadomić, że osoba niepełnosprawna jest pełnoprawnym obywatelem. 
W tym roku tematem spektaklu choreograficznego było "Zaproszenie do podróży". Na scenie wystąpiło około 150 tancerzy pełno i niepełnosprawnych. Grupa Tacy Sami, licząca 11 osób zabrała widzów do Meksyku prezentując "Meksykańską balladę". Układ w choreografii Justyny Wawrzyniak prezentowali: Paulina Bąkowska, Magdalena Krynicka, Żaklina Olchowik, Agnieszka Żemek-Pawczyńska, Zbigniew Brzeziński, Przemek Detkiewicz, Wojtek Krajewski, Michał Olchowik, Wiktor Pawczyński, Paweł Spaliński. Występ naszych tancerzy przyjęty był entuzjastycznie, a finał spektaklu wzruszający. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić przepiękne miasto, jakim jest Tours, brali również udział w spontanicznych tańcach na jego ulicach, przyczyniających się do pełnej integracji osób sprawnych i niepełnosprawnych.

Wyjazdy naszej grupy od początku odbywają się dzięki finansowaniu i współpracy Starostwa Powiatowego w Łomży z organizacją "Mutualite Francaise". Wykonawcy składają serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu Zarządowi Województwa Podlaskiego, pracownikom Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a także Urzędowi Miejskiemu w Łomży.


Szczególe podziękowania składamy Pani Staroście Elżbiecie Parzych i Panu Staroście Lechowi Szabłowskiemu i pracownikom Starostwa Powiatowego w Łomży, za wieloletnią pomoc i życzliwość, bez których nasze uczestnictwo w tej wspaniałej imprezie nie byłoby możliwe. Wyjazd został wsparty także środkami Urzędu Miasta Łomża.

Zdjęcie ROK Łomża, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, www.Info-Tours.fr.

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej