Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
17°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Najlepsi Uczniowie uhonorowani stypendiami Starosty Łomżyńskiego

DATA PUBLIKACJI: 2017-10-25 13:22 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP

6

W tym roku z godnie z tradycją, po raz 17, trójce najlepszych uczniów zamieszkałych na terenie Powiatu Łomżyńskiego zostały wręczane Stypendia Starosty Łomżyńskiego.

Przyznaniu stypendiów przyświecała idea inspirowania najzdolniejszych uczniów, studentów do rozwijania talentów, umiejętności na polu nauki, sztuki, sportu, a także do rozwoju osobowego. Z drugiej strony, potrzeba wyrównania szans na sukces edukacyjny uczniów i studentów wywodzących się z różnych środowisk.

Stypendia mają prestiżowy charakter. Wydobywają z cienia w światło reflektorów młode, utalentowane, często bardzo skromne osoby, mogące stanowić wzór dla rówieśników. Stypendia to znakomita inwestycja w człowieka.

Nominowanych do stypendium wraz z sylwetkami Stypendystów i zarysem ich osiągnięć przedstawiła Elżbieta Gosk.

 

W DZIEDZINIE NAUKI stypendium otrzymał Marcin Sokołowski, absolwent Gimnazjum w Szkołach Katolickich im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, aktualnie uczeń I klasy V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie.

Jest Uczniem zdolnym, ambitnym osiągającym wysokie wyniki w nauce, średnia ocen 5,35.

Wyznacznikiem jego uzdolnień, ukoronowaniem Jego sukcesów jak i ogromnej pracy mogą być tytuły laureata i finalisty w szeregu konkursach, ze szczególnym uwzględnieniem wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Zdobył m.in. tytuł:

 • Laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017, Geograficznego ,

 • Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017,

 • Laureata Ponadwojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017,

 • Laureata XXI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego w latach 1531-1683.Od Obertyna do Wiednia.Rzeczpospolita Obojga Narodów” „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Spośród wszystkich zgłoszonych, w dziedzinie nauki, jako jedyny zdobył tytuły laureata, finalisty w tak licznych konkursach.

W DZIEDZINIE SPORTU Stypendium Starosty Łomżyńskiego otrzymała Weronika Włostowska uczennica III klasy Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Liceum Sportowe” Łomża. Zdaniem trenera jest uczennicą z dużymi predyspozycjami sportowymi, zdolną, konsekwentną, sumienną, dążącą do stałej poprawy wyników.

Efektem jej uzdolnień, pracowitości i dyscypliny są poprawiające się z roku na rok wyniki:

 • VIII miejsce w finałach Mistrzostwach Polski Młodzików w pchnięciu kulą, Słubice 2016 r., 10,99 m (tzw. Mały Memoriał Kusocińskiego)

 • II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w pchnięciu kulą, Zamość 2016r.,

 • I miejsce w Halowych mistrzostwach Województwa Podlaskiego , w pchnięciu kulą, Białystok 02. 2017r,11,66 m

 • I miejsce w Podlaskiej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce im .St. Baszenia w pchnięciu kulą, Białystok 06. 2017r,11,95 m

 • I miejsce w finale finale Wojewódzkim i Powiatowej Gimnazjady, Łomża, 05.2017r.

- rzucie dyskiem - 26,74 m,

- w pchnięciu kulą – 11,85 ,

Jej osiągnięcia dobrze rokują na przyszłość. Ma talent i duże szanse na dalsze znakomite wyniki sportowe. Być może przełamie w przyszłości złą passę w rzucie kulą kobiet i pójdzie w ślady T.Majewskiego, Bukowieckiego.

 

W DZIEDZINIE ARTYSTYCZNEJ stypendium otrzymała Inga Wawrzynkowska uczennica II klasy Państwowego Gimnazjum Nr 6 w Łomży i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Łomży - młoda skrzypaczka o wielkim talencie i dużej indywidualności,

Inga jest Laureatką i Złotą medalistką wielu mieędzynarodowych, a także ogólnopolskich i regionalnych konkursów skrzypcowych w Warszawie, Lublinie, Legnicy, Poznaniu, Stalowej Woli, Grudziądzu, Olsztynie, Nałęczowie. Zdobyła m.in.

 • I Nagrodę i złoty medal na Międzynarodowym Konkursie w Nałęczowie w 2016 r.,

 • III miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli w 2016r..

 • III Nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Miniatur w Warszawie w 2014r.,

 • Wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. P. Janowskiego w Grudziądzu w 2015r.,

 • I Nagrodę w Makroregionalnym Konkursie Skrzypcowym w Olsztynie w 2016r.

W lipcu br. została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Łańcucie.

 

Jest również utalentowaną wokalistką. Przeszła wieloetapowe eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, gdzie w finale zdobyła wyróżnienie i możliwość udziału w koncercie transmitowanym w Telewizji Trwam.

Inga jako solistka bierze udział w licznych koncertach z cyklu „Młode Talenty”, „Estrada Młodych”, „Chóralna Wiosna” z towarzyszeniem Filharmonii Łomżyńskiej pod batutą znakomitych dyrygentów.

Występuje na dużych scenach koncertowych jak np. Sali Balowej na Zamku w Łańcucie, a także z W. Malickim w Łomży

Jej aktywność artystyczna wpisuje się pięknie w życie kulturalne miasta. Koncertuje na rzecz lokalnego środowiska reprezentując szkołę, powiat, województwo.

Inga doskonali swoje umiejętności na warsztatach i kursach skrzypcowych ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki w Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, co jest wielkim wyróżnieniem.

Rekomendacji w.W. udzielili profesorowie Akademi Muzycnych w Gadańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, podkreślając nietuzinkową indywidualność, talent, oryginalną osobowość muzyczną i wrażliwość na barwy.

 

Pan Jarosław Kulesza–Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Pani Elżbieta Parzych-Starosta Łomżyński i Pan Lech Szabłowski-Wicestarosta złożyli gratulacje Stypendystom, ich Rodzicom oraz Dyrektorom szkół z których wywodzą się Stypendyści. Wraz z gratulacjami przekazali Wyróżnionym Stypendia Starosty Łomżyńskiego w wysokości 2 500 zł.

 

Próbkę talentu zaprezentowała Stypendystka - Inga Wawrzynkowska grając utwory Jana Sebastiana Bacha i Niccolo Paganiniego.

W imieniu Rodziców Stypendystów podziękował Kapitule Konkursu, Radzie Powiatu i Starostom Łomżyńskim Pan Zbigniew Sokołowski – Wójt Gminy Wizna.

Stypendyści podziękowali za wyróżnienie i podkreślili, iż stypendia pozwolą im na realizację praktycznej strony marzeń.

Gratulujmy Stypendystom zdobycia prestiżowego wyróżnienia - Stypendium Starosty Łomżyńskiego.

Życzymy dużo radości, dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności.

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

Przywrócenie poradni specjalistycznych coraz bliżej!

kwi 21, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT dot. aktualnej sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

mar 20, 2020
Czytaj więcej