Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
13°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Krajobraz dźwięków, muzyka poetycka i pełna ognia na Festiwalowej Gali.

DATA PUBLIKACJI: 2017-07-11 09:15 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP

10

Korki na trasie do Drozdowa, jak na zakopiance, przed Festiwalową Galą  to  miara popularności Festiwalu  Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża.

Znakomici artyści, piękna pogoda, niepowtarzalna sceneria i  nastrój zgromadziły w Drozdowskim parku  tłumy.

Na Festiwalowej Gali zaprezentowano muzykę światowej sławy kompozytorów od Chopina i Verdiego  po współczesnych,  światowe przeboje operowe, operetkowe, musicalowe i popularne, w oryginalnej indywidualnej interpretacji muzyków.

Koncert rozpoczęło akordeonowe trio w składzie: Piotr Komorowski ( stypendysta Starosty Łomżyńskiego w obszarze sztuki ), Jakub Kozłowski i Michał Olchowik. Pełne mistrzostwa i smaku było wykonanie „Kujawiaka” Wieniawskiego przez  skrzypka Jan Zugaja,

Tego wieczoru  zachwycali Instrumentaliści wykazujący  się swym kunsztem, pianiści  Artur Sychowski, który rewelacyjnie zagrał Chopina nadając  utworom kompozytora swój indywidualny rys i wykonał  improwizacją na temat słynnej pieśni „O sole mio”, a także  Rafał Lewandowski i Piotr Łukaszczyk ze swoim maleńkim synkiem, którego „wprowadził na muzyczna scenę”. Aplauz słuchaczy  zdobyły również kołysanka G.Gershwina „Summertime” na klarnet Andrzeja Wojciechowskiego oraz  duet Rafała i Franciszka Lewandowskich, grający na cztery ręce „Taniec z szablami” Arama Chaczaturiana.

Wystąpili także znakomici wokaliści, m.in.: Victorii Belarus wykonująca arię Dalili z opery „Samson i Dalila” Saint-Saënsa, Tomasz Mazur solista Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu. Nie zabrakło artystów, których publiczność darzy szczególną sympatią Dariusza Wójcika z piosenkę „Raz na lewo, raz na prawo”, Łukasza Wrońskiego i obdarzonego talentem aktorskim  Tomasza Raczkiewicza, śpiewającego niestarzejące się  utwory H.Warsa: „Milość ci wszystko wybaczy” i „Seksapil”.

Jak podkreślał Jacek Szymański z Łomży wywodzi się wielu utalentowanych muzyków. Potwierdzeniem  Jego słów był występ Agnieszki Żemek - Pawczyńskiej  śpiewającej  piosenkę Hanny Banaszak „Samba trawę” i jej wychowanki Pauliny Porowskiej ze Studia Wokalnego ROK, zwyciężczyni Przeglądu Piosenki i Poezji Śpiewanej im. Jacka Kaczmarskiego, która zaśpiewała nagrodzoną na przeglądzie  piosenkę „Tańczące Eurydyki” z repertuaru Anny German.

Jacek Szymański podziękował wszystkim mecenasom Festiwalu, w szczególności  Poseł Bernadecie Krynickiej, dzięki której Festiwal otrzymał  finansowe wsparcie  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jackowi Piorunkowi  i całemu  urzędowi marszałkowskiemu za przekazanie na  festiwal 60 tys. zł oraz licznym instytucjom, indywidualnym sponsorom. Podziękował za życzliwość dla festiwalu władzom  powiatu i  wielu samorządów, a także Jarosławowowi Cholewickiemu  Dyrektorowi i pracownikom ROK w Łomży oraz Annie   Archackiej – Dyrektorowi i pracownikom  Muzeum Przyrody w Drozdowie, za wysiłek w organizację i zabezpieczenie jego przebiegu. 

Wicestarosta  Łomżyński Lech Marek Szabłowski  słowa podziękowania skierował do Jacka Szamańskiego - Dyrektora Artystycznego Festiwalu, reżysera i wykonawcy za ogrom pracy, za piękne 10 festiwalowych dni, za niezapomnianych 21 koncertów z udziałem 50 znakomitych muzyków. Podziękował  także artystom za  kreacje artystyczne, które czynią Festiwal  wydarzeniem  o niepowtarzalnym klimacie i atmosferze.

Były tez podziękowania dla współorganizatorów, sponsorów, środowiska dziennikarskiego za promocję Festiwalu i wspaniałej  publiczności, która dociera na Muzyczne Dni  z najodleglejszych miejsc w Polsce i zagranicy.

Festiwalowa Gala oczarowała wszystkich piękną muzyką - poetycką i  pełną ognia,  szlachetną grą. Pozostał niedosyt i oczekiwanie na kolejny Festiwal.

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie za rok na XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża.

 

Źródło zdjęć: www.4lomza.pl, www.mylomza.pl

 

 

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

Przywrócenie poradni specjalistycznych coraz bliżej!

kwi 21, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT dot. aktualnej sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

mar 20, 2020
Czytaj więcej