Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
17°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

„Subregion Łomżyński najbardziej innowacyjny w woj. podlaskim i wiarygodny partner w biznesie".

DATA PUBLIKACJI: 2017-05-31 14:58 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
To projekt, który wspólnie zrealizuje Powiat Łomżyński i Łomżyńskie Forum Samorządowe. Projekt został dofinansowany kwotą 116.650,00 PLN ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Dyplomacja publiczna 2017 komponent III Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej – 2017”.
1

Celem projektu jest promocja Polski poprzez Subregion Łomżyński jako kreatywnego i innowacyjnego regionu a lokalnych przedsiębiorców jako wiarygodnych i potencjalnych partnerów gospodarczych.

W ramach projektu zaplanowano do realizacji 4 działania, w tym:

  • Opracowanie Planu Rozwoju Innowacji dla Subregionu Łomżyńskiego,
  • Organizację pierwszego w Subregionie – Forum Gospodarczego połączonego z panelami dyskusyjnymi z udziałem ekspertów oraz praktyków,
  • Wizyty studyjne w firmach wykorzystujących najnowszą myśl technologiczną jak i wprowadzających innowacje (produktowe, technologiczne, przemysłowe itp.) z obszaru Subregionu,
  • Kampania promocyjna z wykorzystaniem mediów lokalnych, regionalnych, krajowych i zagranicznych w tym opracowanie oferty współpracy w formie folderu, powstanie spotu promującego Subregion oraz opracowanie strony internetowej, na której to będzie można znaleźć nie tylko informacje o realizowanym projekcie ale przede wszystkim zamieścić swoją ofertę współpracy czy znaleźć partnera do współpracy/biznesu (krajowego i zagranicznego).

Tak zaplanowane działania pozwolą na kompleksowe potraktowanie tematu i dają pewność osiągnięcia zakładanych rezultatów i wskaźników projektu.

Dzięki realizacji projektu chcemy wypromować Subregion Łomżyński na arenie krajowej i międzynarodowej jako Partnera kreatywnego, innowacyjnego, wiarygodnego i z ogromnym potencjałem a także stworzyć warunki do współpracy zarówno samorządów jak i podmiotów gospodarczych z terenu Subregionu z rynkiem polskim i międzynarodowym. 

Projekt będzie realizowany w okresie maj – listopad 2017 roku.

Do współpracy przy realizacji projektu zaproszone zostaną także delegacje z krajów współpracujących z członami Łomżyńskiego Forum Samorządowego, w tym: Niemcy, Łotwa, Szwecja, Litwa, Białoruś czy USA.

Obecnie obaj partnerzy są na etapie podpisywania umowy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej