Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
9°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Spotkanie bibliotekarzy trzech powiatów

DATA PUBLIKACJI: 2017-05-19 13:29 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
18 maja 2017 roku w sali Starostwa Powiatowego w Łomży odbyło się spotkanie bibliotekarzy trzech powiatów: łomżyńskiego, białostockiego i suwalskiego w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Organizatorami spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, Książnica Podlaska – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego w Białymstoku oraz Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

3

Każde ze spotkań służy przede wszystkim integracji środowiska bibliotekarzy sąsiednich powiatów, ale jest także platformą do wymiany doświadczeń czy promocji czytelnictwa, które niestety w Polsce jest jednym z najniższych w Europie.

W imieniu Powiatu głos zabrał Wicestarosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, który nie tylko powitał wszystkich znamienitych gości ale również podziękował Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży za to, że wypełnia zadania także biblioteki powiatowej. Wywiązujecie się z nich Panie z pełną starannością i zaangażowaniem i za to jestem Wam ogromnie wdzięczny. Chciałbym też dodać, że fakt, iż jest Państwa dziś tak dużo na sali daje mi nadzieję na to, że zawód bibliotekarza nie zostanie zapomniany, a czytelnictwo wśród naszych najmłodszych mimo doby Internetu nie zaginie. Miasto Łomża reprezentowała Pani Wiceprezydent Agnieszka Barbara Muzyk, która przywitała wszystkich zebranych gości słowami Mikołaja Gogola, że „bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie”. Ogromnie cieszy mnie fakt, że Państwa kolejne spotkanie odbywa się w naszym mieście. Łomża ma do pokazania wiele i mam nadzieję, że Państwa pobyt w naszym mieście będzie udany.

W programie Spotkania przewidziane były także prelekcje zaproszonych gości. Tomasz Jastrun poeta, prozaik i krytyk literacki opowiadał o polskości i metafizyce w twórczości Leśmiana, Wojciech Kass poeta i eseista przedstawił Traktat o poezji- światło, język, życie duchowe, natomiast Grzegorz Gmiterek pracownik Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego przedstawił wykład o użyciu interaktywnych technologii w bibliotekach.

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej