Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
14°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych Zbójna 2017 - wyniki

DATA PUBLIKACJI: 2017-05-16 07:50 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
1

Protokół z posiedzenia komisji

Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej

14 maja 2017

 

Komisja w składzie:
Józef Zyśk – przewodniczący
Andrzej Dyrdał
Jerzy Białobrzeski

 

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii zespołów śpiewaczych – dorośli
I nagroda – Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
I nagroda – Zespół Śpiewaczy z Turośli
II nagroda – Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
II nagroda – Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Kuzi
II nagroda – Ludowy Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki' z Zambrowa
II nagroda – Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

W kategorii zespołów śpiewaczych – grupa dziecięco-młodzieżowa:
I nagroda – Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
II nagroda – Ludowy Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki' – grupa młodzieżowa
Wyróżnienie – Ludowy Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki' – grupa dziecięca
Wyróżnienie – Dziecięcy Zespół Śpiewaczy ,,Turoślanie' – dziewczęta

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dorosłych:
I nagroda – Agnieszka Żemek-Pawczyńska z Łomży
I nagroda – Eugenia Kuliś z Kruszy
II nagroda – Hanna Ksepka z Kuzi
II nagroda – Ewa Łempicka z Wyku
Wyróżnienie – Eugeniusz Nasiadko z Mątwicy

W kategorii solistów instrumentalistów – grupa dorosłych:
I nagroda – Jan Kania z Turośli
I nagroda – Krystyna Gromadzka z Kolna
I nagroda – Marian Góralski z Turośli
II nagroda – Eugeniusz Piaścik z Dębnik
II nagroda – Ludwik Sztachański z Taraskowa

W kategorii solistów instrumentalistów – grupa dziecięco-młodzieżowa:
I nagroda – Dawid Ciecierski z Turośli
I nagroda – Dawid Sutkowski z Turośli
II nagroda – Ula Charubin ze Zbójnej
II nagroda – Karol Sadłowski z Turośli
Wyróżnienie – Adam Sadłowski z Turośli
Wyróżnienie – Jakub Kawałek z Turośli
Wyróżnienie – Natalia Zadroga z Turośli
Wyróżnienie – Piotr Zakrzewski z Nowogrodu

W kategorii kapel:
I nagroda – Kapela Jana Kani z Turośli
I nagroda – Kapela Kurpiowska ze Zbójnej
II nagroda – Kapela ,,Szansa' z Zambrowa
Wyróżnienie – Duet Akordeonowy ROK Łomża

W kategorii zespołów folklorystycznych – dorośli:
II nagroda – Integracyjny Zespół Folklorystyczny ,,Szansa' z Zambrowa

W kategorii zespołów folklorystycznych – dzieci i młodzież:
II nagroda – Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej
II nagroda – Zespół Folklorystyczny ,,Turoślanie' z Turośli

W kategorii gawędziarzy – grupa dziecięco-młodzieżowa:
I nagroda – Paweł Waszkiewicz z Dobregolasu
II nagroda – Iza Rojewska z Jankowa Młodzianowa
II nagroda – Kinga Gutowska z Nowogrodu
Wyróżnienie – Kinga Sendrowska z Dobregolasu
Wyróżnienie – Izabela Piaścik z Dobregolasu
Wyróżnienie – Wiktoria Wasiewicz z Dobregolasu
Wyróżnienie – Dominika Walczyk z Dobregoalsu
Wyróżnienie – Mateusz Dziczek z Dobregolasu

Na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich odbywający się podczas XXIV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie komisja kwalifikuje zdobywców I i II miejsc we wszystkich kategoriach pod warunkiem przygotowania programu opartego na folklorze kurpiowskim.
Nagrody laureatom ufundowali: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Fundacja Sztuk i Dialogu oraz dla najlepszej kapeli ufundowali Państwo Bogumiła i Marek Olbryś.
Zadanie dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Łomży i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zbójna, dn. 14.05.2017 r.

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej