Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
17°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Pamiętamy o Biało-Czerwonej!

DATA PUBLIKACJI: 2017-05-02 11:22 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przed pomnikiem Żołnierzy 33 pp odbyły się uroczyste obchody tego święta. Uroczystości rozpoczęły się podniesieniem Flagi na maszt oraz przemówienia mjr Krzysztofa Rabka Kierownika Warsztatów Technicznych Łomża. Okolicznościowe przemówienia wygłosili również Poseł na Sejm Lech Antoni Kołakowski, Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski oraz Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych. Kulminacyjnym puntem obchodów Dnia Flagi było złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy 33 pp.
26

Uroczystość uświetnił patriotyczny montaż słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci z Teatrzyku Żywego Słowa Logos oraz wypuszczenie gołębi pocztowych.

Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych skierowała do uczestników obchodów Dnia Flagi takie słowa:

„Cóż Flaga oznacza dla Nas! Biało czerwone to barwy Polski, To nasza duma.

Kiedy jesteśmy poza granicami kraju flaga uosabia naszą Ojczyznę, a gdy jesteśmy u siebie – w domu jest synonimem bezpieczeństwa. Oznacza to, że żyjemy w miejscu gdzie możemy być wolni. Oznacza to, że możemy realizować nasze plany, nasze marzenia, że nie zostaną one stłumione.

W niepodległej Ojczyźnie możemy eksponować flagę w momentach ważnych tylko dla nas samych, dla naszych rodzin – gdy czujemy dumę, radość lub smutek.

Tak było w czasie Światowych Dni Młodzieży, tak jest w czasie różnych rozgrywek sportowych, tak jest w codziennym życiu.

Tysiące flag w rękach młodzieży i dorosłych, w rękach dzieci siedzących na ramionach ojców wyraża radość, poczucie narodowej dumy z bycia Polakiem.

Obecność flag w przestrzeni potwierdza, że jesteśmy wspólnotą, która przeżywa podobnie najważniejsze dla nas sprawy wokół takich wartości jak Ojczyzna, Państwo, Odpowiedzialność.

Flaga biało – czerwona to kod narodu, jego historii, tożsamości i aspiracji. To symbol Państwa i Polski.

Dlatego pamiętajmy o biało-czerwonej i świętujmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zarówno jako członkowie społeczności – rodzinnych, lokalnych a także jako członkowie najszerszej łączącej nas wspólnoty – Polski. Niech to świętowanie będzie optymistyczne i pełne dumy.

Z okazji Święta Flagi w imieniu władz Powiatu oraz własnym składam Państwu i Wszystkim mieszkańcom Ziemi Łomżyńskiej życzenia wszelkiej pomyślności oraz radości w codziennym życiu”.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest jednym z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej, które kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne.

Dlatego pamiętajmy o BIAŁO–CZERWONEJ.

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej