Motyl

Powiat Łomżyński

IV POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO"

Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział w IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym „MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI”.

Intencją organizatorów IV edycji Konkursu jest odkrywanie i dokumentowanie miejsc mało znanych, znajdujących się z dala od głównych szlaków. Miejsc, w których historia naszego narodu pisana była męczeńską krwią bohaterów. Liczymy na to, że w swoich poszukiwaniach tematów do konkursu odkryjecie i udokumentujecie te miejsca.

 

Celem konkursu, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży, jest propagowanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej; znajdowanie i podkreślanie charakteru miejsc pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego; upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej; kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz kultywowanie wartości i ideałów; wzbogacenie wiedzy historycznej, a także rozwijanie pasji badawczej młodego pokolenia. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łomżyńskiego. Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie organizatora oraz na stronie internetowej www.sp2.lomza.pl.

 

Organizatorzy czekają na Wasze fantastyczne prace do 14.04.2017r.

 

 

ZAPRASZAMY!!!

 

 

Organizatorzy:

 

Jacek Sokołowski

 

Bożena Danowska

 

Jadwiga Sosnowska

 

2017-03-06 09:16 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.