Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
14°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Młodzi i zdolni otrzymali stypendia Starosty Łomżyńskiego

DATA PUBLIKACJI: 2016-12-01 11:34 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Nagradzanie uzdolnionych uczniów to już tradycja Powiatu Łomżyńskiego. W tym roku po raz 16 zostały wręczone Stypendia Starosty Łomżyńskiego.

Młodzi i co najważniejsze, utalentowani, kreatywni uczniowie Powiatu Łomżyńskiego, stawili się w środę w starostwie by z rąk Starosty odebrać stypendium.

7

W DZIEDZINIE  NAUKI stypendium otrzymały Absolwentki  Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wiźnie  Anna  Gawecka  i  Klaudia Zalewska.

Anna  Gawecka jest  uczennicą  pierwszej klasy, o profilu biologiczno – chemicznym, II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży.

Spośród wszystkich zgłoszonych, w dziedzinie nauki, jako jedyna  zdobyła w 2016 roku   tytuł  laureata w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym. Rok wcześniej, w tymże  konkursie, uzyskała tytuł finalisty. Uczennica zajęła również I miejsce w XXII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. W trakcie nauki w Gimnazjum w Wiźnie wielokrotnie reprezentowała szkołę w zawodach sportowych (II miejsce w  Finale Powiatowym Unihokeja), konkursach literackich i przedmiotowych. Aktywnie uczestniczyła w życiu szkolnym, akcjach charytatywnych. Ukończyła w.w. Gimnazjum ze znakomitymi wynikami jako prymus.

Klaudia Zalewska, jest równieżuczennicą  pierwszej klasy, o profilu biologiczno – chemicznym, II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży.

W 2016 roku została  Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, w którym to konkursie zaledwie 1 punkt brakował Jej do osiągnięcia tytułu laureata. Jest również Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego. Jak twierdzą nauczyciele gimnazjum  Klaudia jest uzdolniona wszechstronnie, ambitna, pracowita, znajduje czas na zajęcia o charakterze społecznym. Ukończyła Gimnazjum w Wiźnie, jako prymus.

 Obecna na uroczystości Pani Mariola Freling-Dyrektor Zespołu Szkół w Wiźnie bardzo ciepło zaprezentowała osiągnięcia absolwentek szkoły.

 W dziedzinie artystycznej ze względu na nie wypełnienie wymogów formalnych stypendium nie przyznano.                                                                      

 W DZIEDZINIE SPORTU  stypendium otrzymał Sebastian Włostowski  absolwent Publicznego Gimnazjum nr 9 im Rodziny Lutosławskich  w Łomży, od września 2016 roku uczeń  I klasy Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży.

Jest młodym sportowcem, który dzięki talentowi i systematycznej pracy z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. Może poszczycić się szeregiem sukcesów, m.in. zdobyciem czołowych miejsc w zawodach Gimnazjady :

  • I miejsca w Finale Powiatowym Gimnazjady w  2015r. w lekkiej atletyce,  w pchnięciu kulą (5kg) -13,3 m,
  • I miejsca w  Gimnazjadzie  Powiatowej  w  2016r. w rzucie oszczepem- 37,62 m,
  • I miejsca w Półfinale Wojewódzkim Gimnazjady w 2016 r. w pchnięciu kulą - (5kg) -13,5 m  oraz rzucie dyskiem ( 1 kg) – 41,09 m ,
  • I miejsca w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w pchnięciu kulą.

Jako zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Liceum Sportowe” w Łomży  zdobył:

  • I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w lekkiej atletyce, w pchnięciu kulą
  • II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w pchnięciu kulą
  • XII miejsce w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w pchnięciu kulą.

Poza licznymi sukcesami w  sporcie Sebastian jeszcze jako uczeń gimnazjum osiągał wysokie  wyniki w nauce (średnia ocen w roku szkolnym 2015/2016 wyniosła 5,0) i w 2016 roku uzyskał tytuł finalisty XXI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  „Losy Żołnierza i dzieje  Oręża Polskiego w latach 1531-1683”.

Reprezentował szkołę, klub, powiat i Ziemię Łomżyńską na zawodach szczebla wojewódzkiego, międzywojewódzkiego i Mistrzostwach Polski. Swoją przyszłość wiąże ze sportem.

Cieszy fakt,  że na naszym terenie pojawił się kolejny utalentowany młody sportowiec. Być może pójdzie w ślady  Tomasza Majewskiego zdobywcy złotych medali w pchnięciu kulą  na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie lub  Piotra Małachowskiego zdobywcy  srebrnych medali w rzucie dyskiem w Pekinie  Rio de Janeiro

Pani Elżbieta Parzych-Starosta Łomżyński, Pan Jarosław Kulesza–Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego i Pan Lech Szabłowski-Wicestarosta złożyli gratulacje Stypendystom, ich Rodzicom oraz Dyrektorom szkół z których wywodzą się i do których uczęszczają Stypendyści. Wraz z gratulacjami przekazali Wyróżnionym  Stypendia  Starosty Łomżyńskiego.

Na konto każdego Stypendysty wpłynie po  2 500 zł.

Stypendyści podziękowali i powiedzieli, iż cieszą się, że spełniają się marzenia. Dzięki stypendium będą mogli m.in. zakupić profesjonalny sprzęt pomocny w nauce i realizacji zainteresowań.

 

Gratulujmy Stypendystom zdobycia prestiżowego wyróżnienia - Stypendium Starosty Łomżyńskiego jak i talentu,  i wytrwałości w realizacji ich  pasji.

Życzymy  dalszych sukcesów, kolejnych zwycięstw, medali i pomyślności w realizacji  wszelkich planów i marzeń.

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej