Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
8°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Czesław Śpiewa - zaproszenie na koncert

DATA PUBLIKACJI: 2016-11-02 08:28 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert zespołu Czesław Śpiewa, który odbędzie się 3 grudnia 2016 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży ul. Sadowa 12. Zapraszamy.

Liderem zespołu jest Czesław Mozil - polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna.

1

Czesław Mozil urodził się 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu. Gdy miał pięć lat, jego rodzina wyprowadziła się do Danii, jednak Czesław nie stracił kontaktu z Polską. Do 28 roku życia mieszkał w Danii. Tam odebrał kształcenie w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, a także śpiewał i tworzył z grupą Tesco Value. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka, przy czym sam Mozil swoją muzykę określa mianem po prostu „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.

W Polsce zaczęło się robić głośniej o Czesławie, kiedy w 2008 roku ukazał się album "Debiut", stworzony w ramach działania formacji Czesław Śpiewa. Dzięki krążkowi w 2009 roku ekipa otrzymała aż trzy Fryderyki, m.in. za piosenkę "Maszynka do świerkania". Kolejny album, zatytułowany "Pop", ukazał się w 2010 roku, a jego premiera miała miejsc w dniu 31 urodzin Mozila. W 2011 roku Czesław zasiadł w gronie jurorów programu X-Factor. Charakterystycznym sposobem wypowiedzi i szczerością zauroczył publiczność zasiadającą przed telewizorami. W przerwach między nagraniami koncertował w ramach projektu Solo Act, co zaowocowało dwupłytowym DVD "Live in the capital of Poland/W moim maluteńkim świecie". 7 listopada 2011 roku światło dzienne ujrzała płyta "Czesław Śpiewa Miłosza", na której możemy usłyszeć dziesięć wierszy Czesława Miłosza w ciekawych i odważnych aranżacjach polsko-duńskiej formacji.

Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory, których muzyka jest wypadkową talentu, żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu - Debiut i Pop - oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value.

Muzycy zabiorą słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny.
Zespół ma na koncie prawie 13 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu Maszynka do Świerkania, który podbił listy przebojów, zdobywając m.in. pierwsze miejsce na liście radiowej Trójki.
Pierwszy album Debiut sprzedał się w nakładzie blisko100 tysięcy, a kolejny – Pop - pokrył się podwójną Platyną. Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album Czesław Śpiewa Księga Emigrantów cz.1 również zbliżył się do statusu Złotej Płyty.
Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do Fryderyków, nagród polskiej branży muzycznej, mając na koncie trzy zdobyte statuetki. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival czy Męskie Granie.
Aktualnie zespół pracuje nad II-gą częścią ,,Księgi Emigranta", no i oczywiście koncertuje.

Zapraszamy

Informacje-  ceny biletów :od 45 zł do 65 zł
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl
www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej