Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
9°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Pan Kazimierz Pawczyński – laureatem nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego

DATA PUBLIKACJI: 2016-10-20 14:18 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Po raz XVII zostały przyznane nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2015/2016. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w środę, 19 października, w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Na uroczystość przybyli laureaci, Zarząd Województwa Podlaskiego w osobach marszałka Jerzego Leszczyńskiego, wicemarszałka Macieja Żywno, członka zarządu Stefana Krajewskiego, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego, vice prezydent Miasta Łomża Agnieszka Muzyk, samorządowcy, przedstawiciele świata kultury, dziennikarze.

14

Laureatami tegorocznej nagrody zostali:

Jerzy Maksymiuk za całokształt dokonań w dziedzinie twórczości artystycznej, Asta Pieczulis za całokształt dotychczasowej działalności w zakresie upowszechniania i ochrony dóbr kultury, zwłaszcza kultury litewskiej; Zbigniew Nasiadko za całokształt działań na rzecz upowszechniania i ochrony kultury i dziedzictwa województwa podlaskiego, szczególnie dziedzictwa niematerialnego - ludowego śpiewu i muzykowania; Antoni Mosiewicz za znaczący wkład pracy w ochronę, upowszechnianie i promocję dziedzictwa kulturowego Podlasia, zwłaszcza starego budownictwa drewnianego oraz Kazimierz Pawczyński za 50 lat pracy na rzecz ochrony, pielęgnowania i upowszechniania folkloru i tradycji, zwłaszcza kurpiowskich w województwie podlaskim.

 

Jest nam bardzo miło, że zgłoszony do nagrody przez Jarosława Cholewickiego, Dyrektora ROK w Łomży, Pan Kazimierz Pawczyński znalazł się w tak zacnym gronie laureatów. Pan Kazimierz Pawczyński jest wybitnym choreografem, instruktorem tańca, pedagogiem i wychowawcą. Ponad 50 lat przekazywał młodszym pokoleniom regionalne tańce ludowe, upowszechniał je w kraju i za granicą, chroniąc je przed zapomnieniem. Szczególnie wyróżnił się w zakresie popularyzacji i rozwoju folkloru kurpiowskiego, a także promocji województwa podlaskiego jako założyciel, kierownik i choreograf naszego Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża”.

 

Dziękujemy i gratulujemy nagrody!

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej